Başpehlivan Kara, Ankara’ya Transfer Oldu !

Başpehlivan Recep Kara, Ankara’ya Transfer Oldu !

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşi’nde 4 kez altın kemer alan Ordu Büyükşehir Belediyespor sporcusu Başpehlivan Recep Kara, Ankara Askispor Kulübü’ne transfer oldu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı ve Ordu Büyükşehir Belediyespor güreşçisi olan Recep Kara, Ordu’daki görevlerinden ayrıldığını belirterek, 660. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü adına yarışacağını duyurdu.

Ordu eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz döneminde Ordu’da sporun içinde görevler alan ve Ordu Büyükşehir Belediyespor’a transfer olduktan sonra Spor Daire Başkanlığı görevine getirilen Kara, Ordu’daki bütün görevlerini bıraktığını belirtti.

2017 yılında göreve başlayan Recep Kara yaptığı açıklamada “İki buçuk yıldır yaşadığımız sancılı süreçte Ordu ilinde ve çalıştığım kurumum olan Ordu Büyükşehir Belediyesinde çalışma imkanımız maalesef kalmamıştır. Kurumdan ayrılmak durumda olduğumu tüm görevlerimden ayrıldığımı ve sporcusu olduğum Ordu BB spor kulübünden de ilişkimi kesmiş bulunmaktayım. Tüm dostlara hemşerilerime bildiririm. Bundan sonraki süreçte ve 9-10-11 Temmuz’da yapılacak 660. Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Aski spor kulübü ile spor hayatımıza devam edeceğimi bildiririm” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!