Mart 24, 2023

”Ben ve Yönetimimin Açamayacağı Kapı Yok”

Temmuz ayında yapılması planlanan Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu öncesinde Metin Kır, Ordu’nun 100 yılını kurtaracak bir projelerinin olduğu belirtirken kendisi ve yönetiminin açamayacağı kapı olmadığını belirtti.

2020-2021 sezonu öncesinde Ordu Amatörü’nde dengeler değişecek. 6 yıldır görev yapan Mustafa Kılıç’ın yeniden aday olmayacağını belirtmesinin ardından Genel Sekreter Metin Kır ve eski Ordu ASKF Başkanı Zafer Öztürk adaylığını koymuştu. Metin Kır iddialı açıklamalarda bulunurken, Amatör Kulüplere vefa borcunun olduğunu belirtti.

Ordu ASKF Genel Sekreteri Metin Kır yaptığı açıklamada ”Botanik Parkla ilgili bir projemiz var. Biz bu konuda Sayın Valimiz Seddar Bey’le Stadyum’da futbol oynadığımız dönemlerde kendisine çok ilettik. Oraya yüksek binalar yapılamıyor ve hastahane projesi de iptal edildi. Oraya içerisinde tüm spor branşlarının olacağı ve adeta Ordu sporunun 100 yılını kurtaracak olan Spor Kompleksi projemizi sunduk. Kendisi bu olaya çok sıcak baktı. Son zamanlarda sporun içine girmesiyle birlikte Amatör Kulüpler olarak bizleri hem ümitlendiriyor hem de mutlu ediyor.Amatör Kulüpler için yapılan spor salonlarını her hafta inceliyor.” dedi.

Botanik Park’ın olduğu yer ile ilgili proje hazırlayacaklarını belirten Metin Kır: ”Bununla ilgili bir proje hazırlıyoruz. Yönetimdeki arkadaşlarımızla bu Spor Kompleksini bir proje haline getirip Ordu’nun büyüklerine, gerekirse Ankara’ya taşıyacağız. Ben ve yönetimimin açamayacağı kapı yok. Biz kendimiz için bir şey istemiyoruz. Bizim Amatör Kulüplerimize vefa borcumuz var.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!