logo

Besyo’ya hazırlık böyle olur !

Kadınlar Futbol 3.Ligi ekiplerinden Rüsumat-4 Gençlikspor’un başarılı antrenörü Hakan Yurdakul, Ordu’da bir ilki daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Yurdakul, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) okumayı düşünen Rüsumat’ın kız futbolcularına, önceden tecrübe kazanması için Rüsumat altyapı erkek yaş gruplarına antrenörlük yaptıracak.

Rüsumat-4 Gençlikspor’un Kadın Futbol Takımı’nda oynayan oyuncuların BESYO, antrenörlük, öğretmenlik, polislik, subaylık ya da Milli takım gibi idealleri olduğunu gören Antrenör Yurdakul, kızların BESYO okurken zorluk çekmemeleri için önceden antrenörlük yapmalarını sağlıyor.

“Tecrübe edinecekler”

BESYO öncesinde sporcuların antrenörlük deneyimi kazanacağına dikkat çeken Yurdakul; “Kız futbolcularımın hemen hemen hepsinin BESYO, antrenörlük, öğretmenlik, polislik, subaylık gibi hedefleri var. Bende düşündüm ve önceden tecrübe kazanmaları için Rüsumat-4 Gençlikspor’un altyapı erkek yaş gruplarını bu kızlarımın çalıştırmasına karar verdim. BESYO okumadan önce antrenörlük deneyimi edinecekler. Bu onlar için çok önemli. Şuan benim için önemli olan kız sporcularımın bir yerlere gelmesi ve ideallerine ulaşması. Bu yüzden böyle bir proje düşündük. Faydalı olacağına inanıyorum. Bu noktada yetkililer, veliler ve Ordu bize destek çıksın. Her şey kızlarımızın geleceği için” dedi.

Alınan karara göre, 2017-2018 sezonunda Rüsumat-4 Gençlikspor’un Kadın Futbol Takımı’nın genç oyuncuları, Rüsumat altyapı erkek yaş gruplarının antrenörlüğünü yapacak.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

escort bayan
tokat masaj salonu
trabzon masaj salonu
yalova masaj salonu
denizli masaj salonu
mersin masaj salonu
sakarya masaj salonu
tekirdağ masaj salonu