Mayıs 29, 2023

Bilecik Tunaspor’da Tarihi Kongre !

Bilecik’te Ordulu futbolseverlerin bir araya gelerek kurduğu ve önümüzdeki sezon Bilecik Amatörü’ne katılması beklenen Bilecik Tunaspor, ilk kongresini yaptı.

Ordulu Yahya Evli ve arkadaşlarının çabaları sonucunda kurulan Bilecik Tunaspor, geçtiğimiz günlerde tarihi bir gün yaşadı. Çiçeği burnunda futbol kulübü, ilk kongresini yaparken başkanlığa ise kulübün kurucu isimlerinden Yahya Evli seçildi.

Yapılan genel kurulun ardından açıklamalarda bulunan Bilecik Tunaspor’un ilk başkanı Evli: “Genel kurulumuza katılan ve beni Başkan seçen tüm değerli üyelerimize teşekkür ediyorum. 3 Mart’ta kurulan kulübümüz ilk genel kurulunu Nisan ayında yapacaktı ancak Covid-19 pandemisine takıldı.” dedi.

Kulübün planlaması hakkında da konuşan Yahya Evli: “Türk Futbolu adına güzel işler başaracağımıza eminim. İlk hedefimiz Bilecik 2.Amatör Lig’de şampiyon olup 10 sene içinde profesyonel liglerde olma çabası içerisinde olacağız. Altyapıya önem vererek yetenekli kardeşlerimizi Türk Futboluna kazandıracağız. Tekrar beni Başkan seçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!