‘Birileri Çıkar ve Menfaatlerinin Hesaplarını Yaparken…’

Ordu 1.Amatör Lig’de Orduspor’u şampiyon yapan Teknik Direktör Mahmut Nambaş, hem Orduspor2un son durumunu hem de Türk Futbolu’ndaki sorunları değerlendirdi.

Bölgesel Amatör Lig’de Orduspor’da yardımcı antrenör ve sportif direktörlük görevleri yaptıktan sonra geride kalan sezonda Orduspor Teknik Direktör olan Mahmut Nambaş, Orduspor’un birleşmesi ve diğer konularla ilgili sorunlardan bahsetti.

Orduspor’un şampiyon teknik direktörü apoletli ismi olan Mahmut Nambaş, Türk Futbolu’ndaki köt, denetlemelerden bahsederken ”Türk futbolu kötü yönetildikçe denetim yeterince olmadıkça ve siyasetten kopmadıkça ne talan biter ne yalan, sonuç ortada.. Süper Lig’de şampiyon olmuş Bursaspor ne hallerde, bizde durum çok farklı mı, değil. Vicdanlı yönetimler oluşmadığı sürece sistem suistimale açık. Yeni seçilecek TFF başkanına ve ekibine çok iş düşüyor.” dedi.

Anadolu Kulüpleri için denetlemenin önemli olduğundan bahseden Nambaş ”Yeniden bir yapılanma yapılmalı her alanda ve yönetmelikler ile talimatnameler güncellenmeli. Yazık bu ülkenin gençlerine, yazık bu ülkenin parasına ve kulüplerin mazisine, koca çınarlar bir bir mevsimsiz yaprak döküyor. Hiç mi yönetenlerin, denetleyenlerin suçu yok. Nasıl olsa herşey kitabına uyduruluyor. Gelen gideni aklıyor paklıyor geriye onarılması büyük enkazlar kalıyor. Sonra gelsin cezalar olan şehrin takımına o takımı seven taraftarına oluyor.” açıklamasında bulundu.

Orduspor Teknik Direktörü Mahmut Nambaş son olaran ”Birileri çıkar ve menfaatlerinin hesaplarını yaparken sessiz kalanlar susturulanlar versin hesaplarını önce Allaha sonra vicdanlarına uyuyalım” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!