Mart 24, 2023

Geçtiğimiz yaz ayında Ordu spor medyasını oldukça meşgul eden takımları birleştirme iddiaları, bu yazın 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü arasında konuşulmaya başlandı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in önce 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur ardından Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü Başkanı Savaş Şimşek ile görüşmesi birleşme iddialarını alevlendirdi. 200 Milyon Liralık yeni sezonda faaliyete geçmesi beklenirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler Orduspor kavgasını iki takımı birleştirerek bitirmek istiyor.

Yeni sezon öncesinde iki takımın başkanları birbiri ile görüşmekten çekinirken, orta noktayı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in bulması bekleniyor. Kulislerde konuşulanlara göre 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur, geçen sezon başında kongrede yaşanan gerginlikten dolayı birleşmeye sıcak bakmıyor ancak Belediye’nin desteğinin de birleşme olmadan gelmeyeceğini biliyor.

Birleşme konusunda söylentilerin artmasının en büyük sebeplerinden birisi ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne verdiği tesis sözünü planlaması ancak projeyi iptal ederek aynı yere otopark yapması oldu.

Geçtiğimiz sezon başında TFF 3.Lig ekibi Yeni Orduspor ile Ordu 2.Amatör Küme takımı Orduspor’un birleşme görüşmelerinde uzun bir süreç yürütürken daha sonra birleşme olmamıştı. Daha sonra Yeni Orduspor devre arasında 52 Orduspor Futbol Kulübü ile değişiklik yaparken, Orduspor cephesi ise Soyaspor Gençlik’in liglere katılım hakkını alarak takımın adını Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği yapmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!