Mart 31, 2023

Orduspor’un toparlanması için Ordu Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın desteklediği bir proje olan Altınordu Belediyespor ile birleşme konusunda, bugünlerde henüz somut bir adım atılmadı.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında karşılaşacak olan Orduspor ile Altınordu Belediyespor takımları oynayacakları karşılaşmadan farklı şekilde gündeme gelmeye devam ediyor. 2019 yerel seçimler öncesinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Engin Tekintaş, Orduspor ile Altınordu Belediyespor’u birleştirme düşüncesi olduğunu açıkça dile getirmişti.

Yapılan seçimler öncesinde Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Orduspor ile ilgili planlarının olduğunu söylediler ancak aradan 1 ay geçmesine rağmen henüz irtibata geçilmediği konuşuluyor. Orduspor’da Divan Kurulu yönetimi Altınordu Belediyespor ile birleşme konusuna sıcak bakarken, henüz karşı taraftan somut bir teklif gelmediği öğrenildi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ile bir araya gelmesi beklenen Orduspor yetkililerin, maç sonrasında net adımlar atması bekleniyor. Birleşme konusunda tam yetki olduğu bilinen Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in ise bu konuda olumlu düşünmediği ve birleşme konusunda onay vermek istemediği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!