Haziran 4, 2023

TFF 3.Lig ekibi Yeni Orduspor ile Ordu 2.Amatör Küme takımı Orduspor’un birleşme görüşmelerinde sona gelindi. Görüşmelerin olumlu geçtiği ve iki kulüp temsilcilerinin bir kez daha bir araya geldikten sonra birleşmenin gerçekleşeceği belirtildi.

Yeni Orduspor ve Orduspor yöneticileri, birçok konunda fikir birliğine varırken, birleşmeyi şehrin ileri gelenlerinin açıklayacağı belirtildi.

Orduspor yöneticileri de katılacak

İki, kulüp arasındaki birleşmenin gerçekleşmesi durumunda TFF 3.Lig’de mücadele edecek olan Yeni Orduspor’un mevcut yönetim kuruluna, Orduspor’dan bazı yöneticilerin de katılması bekleniyor.

Logo kullanılacak

Birleşme sağlanması durumunda, yarım asrı aşkın süredir Türkiye liglerinden mücadele eden Orduspor’un logosunun ve mor beyaz renklerinin birleşmedeki kulüpte kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

2 isim üzerinde duruluyor

Kulübün adı konusunda da görüşmeler sürerken, birleşmedeki kulübün adının; Orduspor 1967 ya da Orduspor Sportif A.Ş. olarak değiştirileceği dile getirildi.

Başkanlar açıklayacak

Yeni Orduspor ile Orduspor’un birleşme haberini Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ya da Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Orduspor ve Yeni Orduspor yöneticilerinin, son kez bir araya gelerek birleşmedeki pürüzleri giderecekleri belirtildi.

“Her şey olumlu”

Orduspor Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere, görüşmelerin devam ettiğini ve kısa süre içerisinde olumlu anlamda sonuçlanacağını belirterek; “Yeni Orduspor yöneticileri ile bir ya da iki kez daha bir araya geleceğiz. Görüşmeler sonrasında birleşmenin olacağını düşünüyoruz. Şuana kadar her şey olumlu gidiyor. İnşallah Yeni Orduspor ile Orduspor birleşecek” dedi.

Öte yandan birleşme konusunun en geç hafta sonuna kadar çözülmesi beklenirken, yeni yönetim kurulu üye sayısının da artırılması planlanıyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!