Haziran 4, 2023

“Birleşmenin Zamanı Geldi”

Orduspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Mahir Akdere, birleşme için geç kalındığını ve bir an önce adımların atılması gerektiğini belirterek, kendileri adına ne yapmaları gerekiyorsa hazır olduklarını söyledi.

Orduspor Kulübü olmadan birleşmenin imkansız olduğunu hatırlatan Akdere, “Burayı da yok etmeden bu yapıyı birleştirerek hem tarihimize sahip çıkıp hem de geleceğimizi kurtaracak bir çözüm bulmamız lazım” dedi.

“Ortak paydada buluşulmalı”

Liglerin başlayacağını ve bir an önce birleşmeyle alakalı girişimlerin hızlanması gerektiğini savunan Akdere; “Süreç devam ediyor. Ordu’da futbol kulüplerinin birleşerek tek çatı altında beraber hareket etmesi ve daha güçlü hale gelmesi bizim istediğimiz, temenni ettiğimiz ve bu şehir için gerekli bir çalışmaydı. Büyükşehir Belediye Başkanımız iyi niyetli çalışmalarını bu noktaya kadar getirdi. Orduspor, Yeni, Orduspor ve Altınordu Belediyespor kulüplerini ziyaret ederek, düşüncelerini, olması gereke doğruları anlattı. Burada artık top yöneticilerde. Ordu’daki bütün futbol paydaşlarına sesleniyorum, zaman çok fazla ilerledi. Boşa zaman kaybediyoruz. ne yapmamız gerekiyorsa, Orduspor olarak hazır. Mücadeleye devam ediyoruz. Ordu’da güçlü bir spor kulübü oluşması için şahsımız adına ne yapmamız gerekiyorsa hazırız. Tarihi başarılarla dolu, birçok sporcuyu yetiştirmiş 52 yıllık bir kulübümüz var. Bir baba ocağı var. Burayı da yok etmeden bu yapıyı birleştirerek hem tarihimize sahip çıkıp hem de geleceğimizi kurtaracak bir çözüm bulmamız lazım. 2 yıllık bir çalışmaydı bu. Bu çalışmaların altyapılarını yapmıştık. Bazen iyi niyetli yönetici arkadaşlarımızla olumlu işler yapabildik. Bazen de yapamadık. Ama geldiğimiz noktada artık yolun sonuna geldik. Birleşmenin, Orduspor’u yaşatmanın ve ortak paydada buluşmanın zamanı geldi. Bunun için herkes egolarını bir kenara bırakmalı. Süreç çok yavaş ilerliyor. Yeni Orduspor’umuzun bu hafta maçı var. Ligler yavaş yavaş başlıyor. Orduspor camiası olarak doğru olan her işin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!