Nisan 2, 2023

Ordu 19 Eylül Stadyumu yanında bulunan eski kulüp binası için verilen ihalenin ardından cephe yenileme ve peyzaj çalışmaları başlarken, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin yönlendirdiği ihalenin perde arkası şaşırtttı.

Birçok takımın kulüp binasının olmadığı Ordu Amatörü’nde, Ordu Büyükşehir Belediyesi yaptığı ihale ile Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün kullandığını Orduspor eski kulüp binasını modern görünüme kazandıracak. Sessiz sedasız yapılan ihalenin detayları ortaya çıkarken, hem rakamlar hem de isimler oldukça şaşırttı.

Geçtiğimiz aylarda Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü için 19 Eylül Stadyumu Kuzey Kale Arkası bölümüne tesis yapılacağı açıklanmış ancak proje iptal olmuştu. Aynı bölgeye ise otopark yapılırken, Ordu Büyükşehir Belediyesi sadece kulüp binası için cephe yenileme ve peyzaj çalışması ihalesini yaptı.

Yapılan ihaleyle özellikle Ordu Büyükşehir Belediyesi yakından ilgilenirken 121 bin lira ve 142 bin liralık iki teklif geldiği öğrenildi. Ordu Büyükşehir Belediyesi ise 121 bin liralık teklifi reddederek ihaleyi 142 bin liraya Ak Parti Ordu Gençlik Kolları eski Başkanı Seçkin Baybaya’nın sahibi olduğu Seçkinler Yapı Mühendisliğe verdi.

Sözleşme tarihinin 15 Haziran 2020 olduğu listede rakamlara göre ise 144 bin maliyetin 160 bini bulacağı hatta vergilerle birlikte 167 bin olacağı öğrenildi. Ordu’da 3 yıldır bitmeyen Ordu Stadyumu’nun önce 102 milyon liralık maliyeti olacağı açıklanmış ancak 200 milyon liranın üzerine çıkmıştı.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

1 thought on “Bir Garip İhale Hikayesi !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!