Mayıs 29, 2023

Bitime İki Hafta Kala Play-Off’u Kimler Garantiledi ?

2019-2020 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de Play-Off maçlarına 2 hafta kala iki ayrı grupta 3 takım Play-Off’ta mücadele etmeye hak kazandı.

Ordu 1.Amatör Lig’de sezonun sonu yaklaşıyor. A ve B Grubu’nda 19 takımın mücadele ettiği 1.Amatör Lig’in bitmesine iki hafta kaldı. Sezon öncesi birçok takımın Play-Off mücadelesi ile başladığı ligde ise Play-Off’lara kalan takım sayısı 6+4 olacak. Gruplarında ilk 3 sırayı bitiren takımlar Play-Off’a kalacakken, 4 ve 5.sıradaki takımlar Play-Off için Esktra Play-Off maçı oynayacak.

Ligin bitmesine iki hafta kala A Grubu’nda ilk 5 sıra matematiksel olarak belli olurken Ulubey Belediyespor ve Doğaspor Play-Off’a kalmayı garantiledi. Üçüncü takımın belli olmadığı grupta Gülyalı Turnasuyuspor, Korgan Belediyespor ve Çamaşspor kalan iki maçta kıyasıya mücadele edecek.

B Grubu’nda ise Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü hem liderliği hem de Play-Off’u garantileyen takım oldu. Play-Off yarışında her hafta değişimlerin olduğu B Grubu’nda Play-Off bileti için 2, Ekstra Play-Off bileti için 2 kontenjana 6 takımın yarışı sürüyor. Kotyora Futbol Kulübü, Perşembespor, Fatsa Yaşamspor, Demirspor, Mesudiyespor ve Fatsa Dolunayspor son iki hafta bu yarışın içinde ola takımlar olacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!