Bitmeyen Stadyuma Milli Maç Ümidi !

2017 yılında temeli atılan ve üzerinden geçen 4 yıla rağmen bir türlü bitmeyen Yeni Ordu Stadyumu hakkında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, açılış gününde Milli maça ev sahipliği yapmak istediklerini belirtti.

Orduspor’un kullandığı Durugöl Spor Tesisleri’nin 2025 yılına kadar sözleşmesi olmasına rağmen OHAL kararı ile yıkılması ile temeli 2017 yılında Durugöl Mevkii’ne atılan Yeni Ordu Stadyumu’nda belirsizlik sürüyor. Maliyeti her geçen gün artan ve son olarak 220 Milyon TL’ye çıktığı belirtilen Yeni Ordu Stadyumu’nun dört kez açılışı ertelenirken, önümüzdeki futbol sezonuna yetişmesi bekleniyor.

Stadyumun çok kısa zamanda tamamlanacağını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, hem isim konusu hem de açılış günü organizasyonu hakkında fikir belirtti. Güler: “İlimize en uygun ismin stadyuma verilmesi için ortak görüş ortaya çıkar. Ayrıca yine açılışa özel bir milli maç oynanması için görüşmeler yapacağız. Bu güzel stadyumda bir milli maç oynanması çok güzel olur.” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak spor konusunda sadece stadyum açılışı ile ilgilenmediklerini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler: ”Büyükşehir Belediyesi olarak spora ve sporcuya desteğimiz devam ediyor. Sporu sadece sporcuların yapması için değil, bunu bir yaşam biçimi haline getirmesini istiyoruz. Onun içinde çalışma yürütüyoruz. Ayrıca 19 ilçede yetenekli sporcuları keşfediyoruz. Onları ilgi alanlarına yoğunlaştırıyoruz. Bunun haricinde amatör spor kulüplerine desteğimiz devam ediyor. Zamanında çok ihmal edilmiş bu kulüplerimize destek vererek onların nefes almalarını sağlıyoruz. Ayrıca bizim mor beyazımız var. Onu da unutmamak gerek, onun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Temel amacımız şehri bir bütün halinde ele almak ve kendine yeten bir şehir haline getirmektir.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!