”Bizi Çağırsanız Bile 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne Gelmeyiz”

Ordu Futbolu’nda tribünlerin aranan isimlerinden birisi olan Amigo Zeki lakaplı Zeki Altunbaş yaptığı açıklamada, son dönemde tribünlerde destek verdiği 52 Orduspor Futbol Kulübü ile ilişkisini bitirdiğini açıkladı.

Orduspor’un profesyonel liglerde mücadele ettiği dönemler tribünde bağımsız amigoluğu ile dikkat çeken ve bu bağlamda tribünde herkesi coşturan Amigo Zeki, özellikle eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın elini futbola atması ile birlikte Orduspor tribünlerinden uzaklaşmış o dönemki adıyla Yeni Orduspor’un amigoluğunu yapmıştı.

Yeni Orduspor oluşumunun ilk dönemlerinde kulübün sözleşmeli amigosu olan ve birçok taraftarı tribünlere gelmesi yönünde ikna etmeye çalışan Amigo Zeki, faaliyetlerine 52 Orduspor Futbol Kulübü olarak sürdüren kulüpten ise bu günlerde dert yandı. Başta Kulüp Başkanı Şükrü Bodur olmak üzere derdini anlatan Amigo Zeki:”Sevgili Başkanım Şükrü Bodur; Murat ve ben yıllarca 19 Eylül stadyumu’nda Orduspor’a ve büyük Orduspor taraftarlarına yaz demeden kış demeden hiçbir kulüp başkanlarımıza, yöneticileri abilerimize, büyük taraftarlarımıza hiçbir zaman ihanet etmedik. Sayın başkanım Şükrü Bodur, ben ve Murat arkadaşımızın fikri olarak Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile 52 Orduspor Futbol Kulübü birleşsin ve birlik olalım şeklinde oldu. Bir olalım, şehirde iki takım barınmaz, senlik benlik bitsin herkes eskisi gibi kardeş olsun dedik. 19 Eylül Stadyumu’nda iki tane boş kutu koyalım birine evet bir olsun birine de hayır bir olmasın inanın başkanım evet kutusu dolar taşardı. Başkanım herkes birleşme konusunda tek bir çatı altında ve şu an birleşmeyi bekliyorlar. Peki başkanım sen ve yönetim kurulu birleşme konusunda rahatsız oldunuz da Amigo Zeki ile Amigo Murat için 52 Orduspor Futbol Kulübü kulübü kapattınız.” dedi.

Amigo Zeki ayrıca yaptığı açıklamada:” ‘Amigo Zeki ve Murat tribünde amigoluk yapmıyorlar, oturuyorlar diyorsunuz’ başkanım. Sanki tribünler çok dolu da taraftarı coşturalım. Boş oturaklarımı coşturalım. Murat ve ben yıllarımızı verdik. Bizler seni yıllarca başkan, abi, baba bildik. Bizler bunları hak etmedik başkanım, neden bizleri 52 Orduspor Futbol Kulübü’nden uzaklaştırdınız. Çağırsanız dahi bu saatten sonra geri dönüş olamayacak. Sizler bizlere sahip çıkmadınız. Bu memlekette çok duyarlı insanlar vardır.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!