Mart 20, 2023

????????????????????????????????????

TFF 3.Lig ekibi Yeni Orduspor’un, Şile Yıldızspor’u yenmesiyle hak kazandığı 30 bin liralık prim dün tesislerde dağıtıldı. Futbolculara primleri Orduspor’un efsane futbolcuları Fikret Ayabakan ve Turgay Güney verdi.

Orduspor’un efsane başkanı Ergin Karlıbel ve birkaç arkadaşının, Yeni Orduspor’un, Şile Yıldızspor’u mağlup etmesi durumunda 30 bin lira prim verileceğini duyurmasının ardından Ordu ekibi, rakibini 1-0 yenerek bu sezonki ilk galibiyetini elde etti.

Orduspor’un efsane futbolcuları Fikret Ayabakan ve Turgay Güney, dün ilk iş olarak Gülyalı Turnasuyu Spor Tesisleri’ne giderek futbolcuların primlerini dağıttılar.

“Hiç kimsenin adamı değiliz”

Orduspor’un efsane kaptanlarından Fikret Ayabakan, primin esas gayesinin futbola destek olduğunu aktararak; “Başkan Ergin Karlıbel, Turgay ile bana çocukların primlerini hemen vermemizi istedi. Bu primin esas gayesi Ordu futboluna faydalı olmaları, 3.Lig’de lan bir profesyonel takımımız olan Yeni Orduspor’un düşmemesi. Eğer profesyonel ligdeki bu takımımızda düşerse, çok acı ve üzücü olur. Bizde takımımızın düşmemesi için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Eski futbolcular olarak hiç kimsenin adamı değiliz. Ordu’da bir tane profesyonel futbol takımı var, bu takıma bizler gibi herkesin de sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

“Söz verdiğimiz primleri dağıttık”

Orduspor’un efsane futbolcularından Turgay Güney ise önceliklerinin Ordu futbolunun ayağa kalkmasına katkı sağlamak olduğunu belirterek; “Spor evrenseldir. Sporun partisi olmaz. Bizim amacımız Ordu’da sporun ölmemesi. Ölü toprağını kinetik enerjiye çevirmek istiyoruz. Bizim için Orduspor artık gönlümüzde. Biz burada varız. Çünkü biz spor adamıyız. Yıllarımızı Orduspor’a ve Ordu futboluna verdik. Ordusporumuz bir yerlere gelsin diye mücadele ettik. Bizim için şuan önemli olan ordu futbolunun başarısıdır. Orduspor Kulübü, şuan 2. amatördedir. Bizim amacımız profesyonel bir takımımız varken Ordu futboluna sahip çıkmak ve çıkmaza girmesini önlemek. Biz diğer Orduspor 1967 Futbol Kulübü’nün de yanında oluruz. Onlara da destekte bulunuruz. Bizim amacımız Ordu’daki futbolun bitmemesi. Ortada profesyonel bir takım var ve onu kaybedemeyiz. Bu doğrultuda bugün başkanımız Ergin Karlıbel önderliğinde futbolcularımıza söz verdiğimiz primlerini dağıttık” diye konuştu.

Güney, Erzincan maçından galibiyet alınması durumunda takıma 70 bin lira prim daha vereceklerini belirterek, beraberlikle dönülmesi halinde ise yine 30 bin lira prim dağıtacaklarını dile getirdi.

“Moral oldu”

Yeni Orduspor takım kaptanı Altan Kılıç ise; “Ordu’ya futbolu tanıtan iki değerli spor adamı ile bir arada olmak bile çok güzel. Öncelikle onların buraya gelip bize destek olması, maddi yönden önce bize çok büyük moral ve motivasyon oldu. Üstüne gelip bize maddi destekte bulunacaklarını söylediklerinde hem heyecanlandık hem de gururlandık. Ordu’ya futbolu tanıtan kişilerin yanımızda olmaları bizi mutlu etti. Bundan sonra da yanımızda olacaklarını göstermeleri bizim için çok büyük bir gurur. Ordu’da futbolu onlar başlattı, biz buraya kadar getirdik. Onlarında hep yüzünü güldürerek, Orduspor bayrağını en iyi şekilde taşımak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“İnşallah 3 puan olur”

Son olarak Erzincanspor müsabakasına da değinen Kılıç; “Bizim takımımız biraz sürpriz takımı. Eksik ve sakatlar var ama onları düşünmüyoruz. Bu şekilde değerli insanlar yanımızda olduğu sürece biz her şeyi başarırız, her şeyin üstesinden geliriz. İnşallah 3 puan olur. En kötü ihtimalle Erzincan’dan puanla dönmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!