”Bizim Öncelikli Hedefimiz Birleşip Hızlı Şekilde Üst Liglere Çıkmak”

Mart ayında sahalara inmesi beklenen ve şu ana kadar birleşme konusunda red cevaplar verilen Orduspor cephesinde Kayyum Başkanı Hamdi Işık, asıl hedeflerinin birleşmek olduğunu söyledi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in göreve geldiği günden bu yanan çalışmalarının sürdüğü Orduspor konusunda atılan adımlarla birlikte Orduspor’un 2022-2023 sezonunda yeniden faaliyetlerine başlayacağı açıklanmıştı. Yıllardır Ordu futbolunda birleşme konusu konuşulurken, Orduspor’un Ordu 2.Amatör Lig’den yeniden sahalara döneceği açıklanmıştı.

Borçlarda yapılanmaya gidilen ve sabitlenen Orduspor’da şu an yeni kongre konusunda açıklama yapılmazken, Kayyum Başkanı olarak Hamdi Işık getirilmişti. Hamdi Işık’ın özellikle 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur ilk yakın ilişkile kurması birleşme iddialarını yeniden gündeme getirirken, Ordu Valisi Tuncay Sonel’in ise birleşme konusunda açıklamaları ise birleşmenin olmayacağı konusunda oluyordu.

Hamdi Işık, Orduspor Kulübü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise birleşme ile ilgili ilk resmi açıklamayı yaptı. Işık:”52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş. bizim takımlarımız, bu kulüpleri bölmeye çalışanlar utansın. Biz hiçbir kimseyi itmedik. Bizim öncelikli hedefimiz iki takım birleşip diğer takımı Ünye’ye verip hızlı şekilde üst liglere çıkmayı düşünüyoruz. Benim duygularım bu şekilde. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızı seviyoruz. Onun da yanımızda olacağını düşünüyorum. Çünkü efsane Orduspor’un küllerinden doğması adına birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Böyle güzel birlikteliği ihtiyacımız var” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!