Mart 26, 2023

TFF 3.Lig 2.Grup’ta mücadele eden Fatsa Belediyespor’da Teknik Direktör Niyazi Hüseyinoğlu, alt liglerde verilen devam kararının kendileri için iyi olmadığını çünkü tesislerinin sıkıntılı olduğunu dile getirdi.

2019-2020 sezonunda mücadele ettiği 3.Lig’de kalma mücadelesi veren Fatsa Belediyespor’da, Covid-19 pandemisine rağmen çalışmalar başladı. Ordu temsilcisinide teknik direktör Niyazi Hüseyinoğlu, takımın uzun aradan sonra çalışmalara başladığı için mutlu olduğunu ancak sağlık anlamında baktığında iyi olmadığını belirtti.

Özellikle alt liglerde bu şartlarda liglere başlanmasının doğru olmadığını belirten Niyazi Hüseyinoğlu: ”Bu ligi sıcaklarda oynamak ve sağlık kurulunun belirlediği önlemleri alamamamız gibi birçok sıkıntımız var. Eğer ligler oynanırsa, yeni sezonun Kasım ayını bulacağı bir durumda oynamak pek sağlıklı değil. Bizim gibi mali olarak zor durumlar geçiren takımların gelecek sezon planlamalarını da yapması gerekiyor. Sadece 6 maç için değil, Fatsa Belediyespor’un geleceği içinde bir planlama yapıyoruz. O yüzden bu sezon zor şartlarda ayakta kalmaya çalışıyoruz. ”açıklamasını yaptı.

Konaklama anlamında sıkıntılar yaşayacaklarını belirten genç teknik adam: ”Bizim tesisimiz 52 Orduspor gibi değil. 3 kişilik odalar var. Sıkıntılı bir tesis yapımız var. Sağlık Kurulu’nun belirttiklerini yerine getirebilecek durumda da değiliz. Kulübün menfaatlerini düşünerek oynanmamasını istiyorum. 18 Temmuz’da maçlar başlayacakken, 1 Temmuz’da transfer sezonunun başlayacak olması da garip bir durum.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!