Bölgesel Amatör Lig Oynanacak Mı ?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Ekim 2020’de aldığı kararda Bölgesel Amatör Liglerin Ocak 2021’de başlatma kararına rağmen henüz resmiyete dökülmezken, Bölgesel Amatör Lig’de 2020-2021 sezonunun oynayıp oynamayacağı soruları ise sorulmaya başlandı.

2020-2021 futbol sezonunda Bölgesel Amatör Lig ve yerel liglerde mücadele eden futbolcuların liglerin başlaması isteği sürüyor. Bölgesel Amatör Lig için başlangıç tarihi futbolcular, kulüp yönetimi, taraftarlar ve antrenörler gibi pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde İstinye’deki Orhan Saka Amatörler Evi’nin önünde toplanan 70 kadar BAL futbolcusu, liglerinin başlatılmamasını protesto etti. Futbolcular, alkışlarla Türkiye Futbol Federasyonunu (TFF) protesto ederek seslerini duyurmaya çalıştı.

Haftalardır seslerini duyurmaya çalışan Bölgesel Amatör Lig futbolcular, TFF’ye tepki olarak formalarını ve kramponlarını Orhan Saka Amatörler Evi’nin önüne bırakmıştı. BAL futbolcuları adına açıklamalarda bulunan Barış Altıntaş, 50 bine yakın amatör lig oyuncusunun sesini duyurmak için toplandıklarını belirterek, seslerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyurmayı başarmıştı.

Recep Tayyip Erdoğan konu ile ilgili ise ”Ben bu durumu bir inceleteyim. Ben kendim 16 sene amatör futbol oynadım. Bir bakalım eğer herhangi bir engel yoksa önünü açarız.” dedi. Bölgesel Amatör Ligleri için kararın önümüzdeki günlerde TFF tarafından gündeme alınması bekleniyor.

Ordu’y 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de Ünye 1957 Spor, Altınordu Belediyespor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ve Ulubey Belediyespor temsil edecek.

SAMET KARADAĞ

1 thought on “Bölgesel Amatör Lig Oynanacak Mı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!