Kadınlar Futbol 3.Ligi ekiplerinden Ünye Gücü Futbol Kulübü Antrenörü Muhammet Kışla, maçlarında tecrübeli hakemler istediklerini belirterek, hata kabul etmeyen bir ligde mücadele ettiklerini dile getirdi.

Ordu’da iyi hakemler olduğuna değinen Kışla, “Ciddi yatırım yapmış bir kulüp olarak hakem kardeşlerimizi tenzih ederim, daha tecrübeli hakemleri maçlarımıza bilhassa istiyoruz.” dedi.

“Top oyunda daha fazla kalıyor”

Kışla, sözlerine şu şekilde devam etti; “İlimizde gerçekten iyi hakemler var, şu an hepsinin adını bir çırpıda sayarım. Son yıllarda Ordu ilimizde hakemlerimiz bir çıkış içinde. Yeni yeni yüzler görmeye başladık ve sahadaki duruşlarıyla da bizleri gururlandırdılar. Bu kadar iyi hakemlerimizin olması bizim için bir kazançtır. Ancak, ulusal bir lig oynuyoruz, hakemlerimizden henüz yeni yeni çıkışta olanlar var. O kardeşlerimiz art niyetsiz ellerinden geleni yapıyorlar. Bizim ligimiz ise hata kabul etmiyor. Ciddi yatırım yapmış bir kulüp olarak hakem kardeşlerimizi tenzih ederim, daha tecrübeli hakemleri maçlarımıza bilhassa istiyoruz. Kadın Futbol maçı diye kimse hafife almasın, enteresandır ki, kadın futbol ligi maçlarında topun oyunda kaldığı süre erkek futbolundan daha yüksek. Çünkü daha çok hata yapılıyor ve top oyun alanından çıkmadan bir o takımda bir bu takımda daha fazla oyunca kalıyor. Atak sonlandırma sayısı erkek futboluna göre daha az olduğu için haliyle top da oyunda daha fazla kalıyor. Bu tecrübesiz hakemlerin daha fazla yorulmasına ve hata yapmasına neden oluyor. O nedenle özellikle rica ediyorum, tecrübeli hakemlerimizin bizim maçlarda görev almasını istiyorum.”

Ordu Hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!