Buket Karadağ Yeni Takımı’nda Şans Bekliyor !

Geçtiğimiz sezon Kadınlar Futbol 2.Ligi’nde rekorlar kıran Ünye Gücü Futbol Kulübü’nden Süper Lig ekibi ALG Spor’a transfer olan Buket Karadağ, yeni takımında sadece üç maça çıkabildi.

2019-2020 sezonunda Ordu ekibi Ünye Gücü Futbol Kulübü Kadın Futbol Takımı’na transfer olan ve takım kaptanlığına kadar yükselerek hem 3.Lig’de hem de 2.Lig’de şampiyonluk sevinci yaşayan Buket Karadağ, ilk sezonunda 3.Lig’de 12 maçta 10 gol, ikinci sezonunda ise 2.Lig’de 10 maçta 22 gol atmıştı.

Süper Lig ekiplerinin dikkatini çeken ve uzun süren görüşmelerin ardından Kadın Futbolu’nda son dönemlerde Süper Lig’de şampiyonluk hedefi ile mücadele eden ve geçen sezon şampiyon olan Gaziantep ekibi ALG Spor, Ordu ekibinin golcü oyuncusu Buket Karadağ’ı kadrosuna katmıştı. Karadağ, ligde 5 haftalık süreçte ise 3 maçta sadece 76 dakika süre alırken son oynanan ve 10-0 kazanılan maçta ilk kez gol sevinci yaşadı.

Buket Karadağ, Ünye Gücü Futbol Kulübü kariyerinde 22 maçta 32 gol atarken Kadınlar Futbol Ligi’nde genel kariyerinde ise 86 maçta 73 kez gol atma sevinci yaşadı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!