Büyük Kaptanı, Takım Arkadaşları Unutmadı !

Orduspor’un kulüp tarihindeki ilk kaptanı olan ve yıllarca Mor-Beyazlı formayı giyen Yener Çelik’in vefatının üzerinden 40 gün geçmesinin ardından takım arkadaşları ve sevenleri, Çelik’in mezarına giderek efsane kaptanı andı.

1967 yılında kurulan ve son dönemlerde faaliyetlerini sürdürmeyen Orduspor’da, takımın ilk kaptanı olan Yener Çelik 78 yaşında hayata veda etmişti. Orduspor’un 1967 yılında kurulması ile takım kadrosunda yer alan ve takımın ilk kaptanlığını yapan Yener Çelik vefatı spor camiasını yakından üzmüştü. Mor Beyazlıların ilk kaptanı olan oynadığı futbol ve centilmenliği ile gönüllerde taht kuran Yener Çelik, aktif futbolu bıraktıktan sonra teknik adam olarak görev yapmıştı.

1967 Yılında kurulan Orduspor’un ilk takım kaptanlığını yapan ve yıllarca Orduspor forması giydikten sonra Orduspor kulübünde Teknik Direktörlük, Antrenörlük, Menajerlik ve Genel Kaptanlık yapmıştı. Ordu’da 2014 yılında açılışı yapılan Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu dışında da fotoğrafı asılan Orduspor birinci kaptanı Yener Çelik törende duygulu anlar yaşamıştı.

Yener Çelik ile birlikte Orduspor’da forma giyen futbolcu arkadaşları ve sevenleri, Çelik’in aramızdan ayrılışının üzerinden 40 gün geçmesinin ardından efsane kaptanı mezarı başında andı. Okunan Kur’an ve yapılan duaların ardından program sona erdi ve Çelik’in mezarına 10 numaralı Yener Çelik yazılı Orduspor forması bırakıldı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!