TFF 3.Lig’de Ordu’yu temsil eden Yeni Orduspor’da, geride kalan sezonda maddi anlamda en büyük desteği veren ve formaya sponsorluk yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki sezon için devam edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

2 sezondur mücadele ettiği 3.Lig’de istediği şampiyonluk sevincine henüz ulaşamayan ve hüsranla ligi normal sezonda bitiren Yeni Orduspor’da, 2 sezondur takıma maddi anlamda destek veren en önemli kurum Ordu Büyükşehir Belediyesi olmuştu. Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz döneminde bu destekler tavan yaparken, yeni sezonda da forma sponsorluğu alınmıştı.

Yeni sezon öncesinde camia takımdan şampiyonluk beklerken Büyükşehir Belediye sponsorluğu ile hem maddi hem de manevi anlamda güçlenmiş oldu. takıma forma sponsoru olarak desteğini sürdürdü. Yeni sezonda formanın göğsünde Ordu Büyükşehir Belediyesi yazısıyla sahaya çıkan takım, bu anlaşmada 10 aylık sözleşme imzalamıştı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi 10 ay boyunca Yeni Orduspor’a ayda 100 bin olmak üzere 1 Milyon TL ödediğini Yeni Orduspor Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız açıklamıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!