logo

Çamaşspor AFDK’nın Kararını Bekliyor

Ordu 1.Amatör Lig B Grubu’nda kendi sahasında Ordu İdmanyurdu’nu 3-0 mağlup eden Çamaşspor, yoğun sis nedeniyle 20.dakikadan sonra ertelenen Kabataşspor maçında konuk takımın esame listesine bir fazla kontenjan oyuncu yazmasının tespit edilmesi ile yaptığı itirazın sonucunu beklemeye başladı.

Çamaşspor

Ordu İdmanyurdu galibiyeti ile puanını 9’a yükselterek 4. Sıraya yerleşen bir maçı eksik Çamaşspor grup ikinciliği için gözünü Amatör Futbol Disiplin Kurulu’ndan gelecek sonuca çevirdi. Ligin 6.Haftasında 13.12.2015 Pazar günü Çamaş İlçe Sahasında Çamaşspor ile Kabataşspor arasında oynanan ve 20.dakikada aşırı sis nedeniyle maçın hakemi tarafından oynatılmayan maçta konuk Kabataşspor’un 18 kişilik esame listesine 6 kontenjan oyuncu yazılmasının tespit edilmesi ile birlikte AFDK’ya itirazda bulunan Çamaşspor şimdi buradan gelecek kararı beklemeye başladı.

TFF Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar kitapçığında Amatör Takımlarda Futbolcu Yaşı Uygunluğu maddesi gereğince müsabaka listesine 1986 ve yaşı daha büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verileceğinin belirtilmesi üzerine harekete geçen Çamaşspor Kulübü yönetimi AFDK’ya resmi itiraz başvurusunda bulundu. Yoğun sis nedeniyle 20.dakikadan sonra oynanmayan ve ileri bir tarihte oynanacağı duyurulan maçta Kabataşspor’un müsabaka isim listesine 5’ten fazla yaşı büyük futbolcunun yazıldığının tespit edilmesi nedeniyle itirazını yapan Çamaşspor Kulüp yönetimi bugünlerde AFDK’dan gelecek kararı bekliyor. AFDK’dan gelecek karardan hükmen 3-0 galibiyet bekleyen Çamaşspor bu durumda puanını 12’ye yükselterek B Grubunda ikinci sıraya oturarak play of iddiasında önemli bir avantaj yakalamış olacak.

SPOR AKSİYON

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

escort bayan
tokat masaj salonu
trabzon masaj salonu
yalova masaj salonu
denizli masaj salonu
mersin masaj salonu
sakarya masaj salonu
tekirdağ masaj salonu