Criptoswaps & Orduspor 1967 A.Ş. Anlaşması Bozuluyor Mu ?

TFF 3.Lig’de mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş.’nin, Aralık ayının ilk haftasında isim ve forma sponsorluğu konusunda anlaşmaya vardığı Criptoswaps konusunda geri adım attığı söylentileri ayyuka çıkmaya başladı.

2021 yılının son ayından Ordu Futbolu’nda oldukça konuşulan bir marka olan Criptoswaps’ın Orduspor 1967 A.Ş. ile sponsorluk anlaşması imzaladığı ve hemen akabinde Fatsa Belediyespor ile de temas halinde olduğu öğrenilmişti. Ordu’ya gelen Criptoswaps yönetim kurulu başkanı Hamza Özkan Cıbır ve beraberindekiler ile Orduspor 1967 A.Ş. arasında 1.5 yıllık sponsorluk anlaşması imzalandığı açıklanmış hatta toplantıya Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler de katılmıştı.

Yapılan anlaşmanın üzerinden bir aydan uzun bir süre geçmesine rağmen isim değişikliğine giden Ordu ekibinde sponsor ismi resmiyete dökülmezken, takım Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olan adını Orduspor 1967 A.Ş. yapmış ancak isim sponsoru olduğu açıklanan Criptoswaps ismi kullanılmamıştı. Ayrıca forma reklamında da sponsor firmayı henüz kullanmayan Mor-Beyazlı ekibin, karşı tarafa olan güvensizliği kaybettiğinden dolayı anlaşmanın iptaline kadar gittiği konuşulmaya başlandı.

Uzun yıllardır futbolun içerisinde yer alan Criptoswaps yönetim kurulu başkanı Hamza Özkan Cıbır’ın geçmiş yıllarda yaptıkları ortaya çıkınca Ordu ekibi anlaşma konusunda geri adım attığı öğrenildi. Türkiye’de sportif pazara daha önce giren Criptoswaps, Zonguldak Kömürspor ve 1074 Çankırıspor ile de sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

Orduspor 1967 A.Ş. cephesinden ise Aralık ayında yapılan anlaşma sonrasında herhangi bir açıklama yapılmaması dikkatlerden kaçmazken, kısa süre içerisinde konuyla ilgili resim açıklama yapılması bekleniyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!