logo

Cumhuriyetin kızları Türkiye 5.si

İzmir’de 2-6 Haziran tarihleri arasında yapılan Liseler arası Genç Kızlar Voleybol Türkiye Finalleri’nde mücadele eden Ordu temsilcisi Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Türkiye 5’ncisi olma başarısı gösterdi.

Bu yıl Türkiye Şampiyonaları’nda adından sıkça söz ettirmeyi başaran Ordu Cumhuriyet Anadolu Lisesi, çok zorlu rakiplerin olduğu Liseler arası Genç Kızlar Voleybol Türkiye Finalleri’ni alnının akıyla bitirdi.

Turnuvaya yenilgiyle başlayan Ordu ekibi, yılmadı ve devamını getirerek Türkiye 5’nciliği unvanıyla Ordu’ya döndü.

“Ordumuza hayırlı olsun”

Okul Müdürü Yüksel Uğurlu, emeği geçenlere teşekkür ederek; “Türkiye Genç Kızlar A Voleybol Müsabakaları kapsamında yirmi bin okulun katıldığı yarışmada okulumuz Cumhuriyet Anadolu Lisesi İzmir’de yapılan final müsabakalarında Türkiye 5’ncisi olmuştur. Başta bu başarıda emeği olan Ozan Aktaç, Fatma Kalpaklıoğlu, Yakup Davutoğlu, Sezgin Demiroz, sporcu öğrencilerime ve bizleri İzmir’de yalnız bırakmayan İlce Milli Eğitim Şube Müdürümüz Selviye Bulucu ve Milli Eğitim Müdürümüz Hasan Acu ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Ordumuza hayırlı olsun” dedi.

“Oldu bittiyle olmaz”

Antrenör Ozan Aktaç ise organizasyona tepki göstererek; “Liseler arası Voleybol Türkiye Şampiyonası’nın yapıldığı İzmir’de organizasyon yönünden en kötü turnuvamızı yaşıyoruz. Okul sporlarının bir an önce bu organizasyonların nasıl yapılacağı konusunda daha duyarlı olması gerekmektedir. Oldu bittiyle bir adım ilerleyemeyiz. Türkiye 5’ncisi olduk. Oyuncularımı kutluyorum” diye konuştu.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ