“Davanın Sonuna Kadar Takipçisi Olacağız”

Orduspor Kulübü eski yöneticilerinden Avukat Rahmi Can Ömür’ün Orduspor Kulübü eski Başkanı Nedim Türkmen’e karşı açtığı dava dün Ordu Adliyesinde görüldü. Dava 3 Nisan 2020’ye ertelendi.

Eski Başkan Nedim Türkmen’in, Orduspor Kulübü’nü zarara uğrattığı iddiasıyla Avukat Rahmi Can Ömür tarafından açılan davanın ilk duruşması dün Ordu 6. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Orduspor Kulübü’nü davada Av. Utku Başdağ temsil etti. Av. Başdağ, sanık hakkında bir çok dosyanın bulunduğunu ve bu dosyaların sonuna kadar takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Başdağ, Nedim Türkmen’in Orduspor’u 30 milyon lira zarara uğrattığını, ayrıca amatör kümeye düşmesi nedeniyle bütün Orduluların maddi ve manevi kayıpları olduğunu belirterek, en ağır sınırdan cezalandırılmasını istedi. Nedim Türkmen duruşmaya katılmazken, avukatı ise yapılan işin dernek yararına olduğunu ve savcılığın kabul ettiğini ancak yine de cezalandırma istediğini belirterek dosyanın bilirkişiye sevkini talep etti.

Mahkeme başkanı ilk karar olarak uzlaşmaya gidilmesini ve davanın 3 Nisan’a bırakılmasına karar verdi. Dava, 3 Nisan 2020’ye ertelendi. Duruşma sonrasında açıklamalarda bulunan Av. Utku Başdağ, “dosya uzlaşmaya gitse de, biz uzlaşmaya taraf değiliz. Orduspor’u zarara uğratanların gerekli cezaları almasını istiyoruz” dedi

Dava çıkışı basın mensuplarına açıklama yapan kulübün eski başkanlarından Yaşar Pamuk da, “davanın sonuna kadar takipçisi olacağız. Bu davadan Orduspor haklı çıkacak” diye konuştu. Duruşmayı, Orduspor Kulübü Eski Başkanı Yaşar Pamuk, çok sayıda Orduspor taraftarı ve basın mensupları takip etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!