Mart 24, 2023

Ordu 1.Amatör Lig’de normal sezonun ardından kalan Play-Off maçları hakkında devam kararı çıkarken, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Play-Off’un son biletinin kime verileceği ise merak ediliyor.

2019-2020 sezonunda Play-Off maçları öncesinde Coronavirüs sebebiyle yarıda kalmıştı. Temmuz ayında kaldığı yerden devam edeceği açıklanan lig maçları öncesinde Ordu 1.Amatör Lig’de, gözler Gülyalı Turnasuyuspor ile Demirspor maçıyla alakalı alınacak karara çevrildi.

Ekstra Play-Off’ta Gülyalı Turnasuyuspor’un uzatmaya giden maçta Demirspor’u mağlup ederek Play-Off Çeyrek Finali’ne yükseliği maçın ardından ise esame listesinde Ömercan Keskin’in isminin yer alması kafaları karıştırmıştı. 17.hafta maçında kırmızı kart gören ve cezasını son hafta çekmesi beklenen Ömercan Keskin, Gülyalı Turnasuyuspor’un son hafta maça çıkmamasının ardından Ekstra Play-Off maçında yeniden formayı giymişti. Demirspor cephesinden ‘esame listesi verilmeyen maçlarda cezalar tamamlanmamış sayılır’ itirazı gelirken, 120 dakika sahada kalan Ömercan Keskin konusu AFDK’ya şikayet etmişti.

Amatör Futbol Disiplin Kurulu, Demirspor’un itirazı sonrasında karşılaşma ile ilgili ara kararın beklenmesinin yanı sıra Gülyalı Turnasuyuspor Kulübü, Gülyalı Turnasuyuspor Kulübü yöneticisi Yusuf Öztür ve futbolcu Ömercan Keskin’den savunmalarını istenmişti. Son olarak 23 Şubat tarihli toplantı yapan AFDK’nın coronavirüs vakasından dolayı o tarihten sonra herhangi bir toplantı yapamadığı görüldü.

TFF’nin devam kararının ardından lig maçları öncesinde disiplin kararlarının sonuçlanacağı ve takımlara bildirileceği belirtildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!