Mayıs 29, 2023

”Devletimizin ve Siyasilerimizin Gücüyle Başarılı Olacağız”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda yeni sezon öncesi yapılacak seçim ile ilgili olarak adaylar çalışmalarını sürdürürken, Ordu ASFK Genel Sekreteri Metin Kır devletin ve siyasilerin gücüyle başarılı olacaklarını söyledi.

2020-2021 sezonu öncesinde Ordu Amatörü’nde seçim heyecanı yaşanıyor. Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri Metin Kır ve daha önce başkanlık yapan Zafer Öztürk’ün aday olduğu seçimler öncesinde, iki isim projelerini açıklamaya devam ediyor.

Hem siyasi isimlerle hem de kulüp yetkilileri ile bir araya gelen Metin Kır “Biz bu projelerimizi hayata geçirmek için daha çok çalışacağız. Amatör spor kulüpleri için yerel yönetimler de çok önemli. Buna ilave olarak devletimizin ve siyasi büyüklerimizin destekleri de çok önemli. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kulüplerimize ekonomik olarak destekleri var. Amatörlerin arkasında Büyükşehir’in gücünü hissetmesi çok önemli. Valimiz Tuncay Sonel’in de bu konuda desteklerini görüyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün de gayretlerini göz ardı edemeyiz. Bu nedenle devletimizin ve siyasilerimizin gücüyle çocuklarımızı sokaklardan salonlara çekmek amacıyla başlattığımız çalışmalarımızda başarılı olacağımıza inanıyorum. Bizim için en büyük şampiyonlukta budur” dedi.

Amatör Spor Kulüpleri ile ilgili büyük konuşan ve 3 yılda sadece Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun konuşulacağını belirten Kır “Baktığımızda amatör spor kulüpleri Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşları arasında. Türkiye’nin en büyük STK’sı olmamıza rağmen bu zaman kadar bir araya gelerek bu gücümüzü kullanamamışız. Ancak bundan sonra bu gücümüzü kullanarak ilçelerimize branş ayrımı yapmaksızın sportif anlamda projeler hayata geçirmek önceliğimiz olacaktır. Önümüzdeki 3 yılda sadece Ordu’da amatör spor kulüpleri federasyonu konuşulacak. Bundan herkes emin olabilir. Ben futbol kökenli biriyim ancak bu zamana kadar salon ve ferdi sporların biraz daha kenarda bırakıldığını hissetim. Bu ayrımı da kaldıracak çalışmalar yapacağız.” diye konuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!