logo

Dumlupınar’ın kızları ses getirdi !

Yıldız ve Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası’na katılmaya hazırlanan ve gelecek sezonda Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde mücadele edecek olan Ordu temsilcisi Fatsa Dumlupınarspor Kız Futbol Takımı, ‘Salih Başköy Futbol Turnuvası’nda 4. olmasına karşın oynadığı futbolla beğeni topladı.

İlk kez bir turnuvaya katılan Fatsa Dumlupınarspor Kız Futbol Takımı, skordan ziyade sahada gösterdiği mücadeleyle gelecek için umut vaat etti.

“Tecrübe oldu”

Turnuvada gösterdikleri mücadelenin ilerisi için umut verici olduğunu söyleyen Antrenör Abdullah Sözen, “10-12 Haziran tarihleri arasında Soyaspor Gençlik Kulübü, Rüsumat-4 Gençlikspor, Ünye Futbol Kulübü ve bizim katılımımızla ‘Salih Başköy Futbol Turnuvası’ düzenlendi. Buradaki İlk hedefimiz tecrübe kazanmaktı. Ordu’da bayanlara yönelik böyle organizasyonlar olmuyordu. Bu tip organizasyonlar gerekli. İyi oldu. Takımımızı gördük. İyi yoldayız. Bizim ve çocuklar için ilk heyecandı. Beklentileri karşıladık. Tecrübe oldu. Maçlarımızı yenildik. İlk maçta Rüsumat-4 Gençlikspor’a yenildik. Ünye Gücü Futbol Kulübü maçı çok denk geçti. Pozisyonlarımız vardı. Çocuklar hırs yaptı. İlerisi için umut verici şeyler vardı” dedi.

Fatsa Dumlupınarspor, ‘Salih Başköy Futbol Turnuvası’nda oynadığı müsabakalarda Rüsumat-4 Gençlikspor’a 5-0, Ünye Gücü Futbol Kulübü’ne ise 1-0’lık skorla mağlup olmuştu.

Öte yandan Fatsa Dumlupınarspor, Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan Yıldız ve Genç Kızlar Türkiye Futbol Şampiyonası öncesinde Antrenör Abdullah Sözen nezaretinde antrenmanlarını sürdürüyor.

Ordu Hayat / Tevfik Kul (Özel Haber)

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ