Mart 26, 2023

Efsane Kaleciden 27 Yıl Sonra Gelen Yılmaz Vural İtirafı !

Türk Futbolu’nun unutulmayan kalecilerinden birisi olan ve attığı gollerle hafızalarda kazınan Ordulu Metin Akçevre, YouTube’da katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

YouTube’da Kalecilerin Dünyası kanalının bu haftaki konuğu Ordulu Metin Akçevre oldu. Mehmet Güler ve izleyicilerin sorularını yanıtlayan Metin Akçevre önemli konulara değinirken, Yılmaz Vural ile ilgili 27 yıl sonra bilinmeyen bir anıyı anlattı.

Türk Futbolu’nun golcü kalecilerinden birisi olan ve her gittiği camiada çok sevilen Metin Akçevre, özellikle Orduspor ve Beşiktaş dönemiyle ilgili sorular aldı. Milli Takım’da görev yapmasından dolayı antrenörlük kursları ile ilgili görüşleri de sorulan Akçevre, Ordu’da spor anlamında projesi olduğunu ancak Belediye Başkanı’nın spor ile çok ilgisi olmadığı için şimdilik askıya alındığını belirtti.

“Ekip Tam Efsaneydi”

1993 yılında Gaziantepspor’da forma giydiği dönemde ise yaşanan bir olayı anlatan Metin Akçevre, doğru bir şey yapmadıklarının altını çizerek 27 yıl sonra bir itirafta bulundu. “1993 sezonu Yılmaz Vural Teknik Direktör. Yardımcısı Allah Rahmet eylesin Fatih Eser, kaleci antrenörü Erhan Arslan. Öyle bir ekip vardı ki tam efsane. Timuçin Kalander de vardı şu an Milli Takım’da menajerlik yapıyor. O bizim menajerimizdi. Bizim takıma baktığımızda Boliç, Hasan Çelik, Altaylı Turgut falan baya sağlam ekibimiz vardı.”

“Yılmaz Hoca Bizi Yakaladı Sonra Söz Verdik”

‘Devre arası kampındayız o zamanlar Gazinolar falan açık. Yılmaz Hoca takımla toplantı yaptı “Arkadaşlar gazinolar 12’ye kadar serbest sonra herkes odasında olsun”. Biz tamam dedik. Bir gün, iki gün, üç gün normaldi ama beşinci gün saat 12 oldu kimse otele dönmüyor. Timuçin Kalender geldi “Hoca çıldırdı otele gelin” dedi. Biz sohbet muhabbet derken saat 1’e yakın Yılmaz Vural geldi, gazino karıştı. Biz gazinodan takım halinde çıktık. Otele döndük teknik ekip takımla toplantı yapıyor. Yılmaz Vural “Bundan sonra kimse gazinoya gitmeyecek. Bu kapıdan çıkarsanız bırakırım sizi” dedi. Takım halinde söz verdik. ‘

“Hababam Sınıfı Gibi 7 Kişi Arkadan Atladık”

Yine ilk günler sorunsuz geçti. Dördüncü ya da beşinci gün kapı çaldı Hasan Çelik. Saat 11 olmuş haydi gidiyoruz diyor. Hoca aşağıda oturuyor nasıl gideceğiz. “Sen karışma Boliç, Turgut, Şenol bekliyor Hababam Sınıfı gibi arkadan gideceğiz” dedi. Terastan 7 kişi atlattık gittik oyun oynadık geri geldik. Sabah kahvaltı yapıyoruz hiç birşey olmamış gibi davranıyoruz. Yılmaz Vural geldi “İşte böyle olun ne gazino ne başka birşey. İdmanımızı yapalım güzel güzel” dedi. Tabi biz gece gitmişiz gelmişiz haberi yok. 27 yıl sonra ilk kez anlatıyorum ki Yılmaz Vural’ın haberi yok duysa bize yine sinirlenir.’

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!