Mayıs 28, 2023

Efsanelerin Adı Sahalarda Yaşayacak !

Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma, kulüp sayısının artmasıyla birlikte Ordu Süper Amatör Ligi2nin kurulabileceğini ve bu sayede kalitenin de artacağını belirtirken, Karşıyaka Tesisleri’ndeki sahalara Ordu futbolunun efsanelerinin isimlerinin verilmesini istediklerini dile getirdi.

Altınordu ilçesinde takım sayısı çok olduğu için sıkıntı yaşayabildiklerini aktaran Osma, 3 Nolu sahayla birlikte bir nebze de olsa rahatlayabileceklerini söyledi.

“Süper Amatörle kalite artar”

Süper Amatör Lige geçebilmeleri için kulüp sayısının artması gerektiğini hatırlatan Osma
“Kulüp sayımız 50’nin üzerine çıkarsa Süper Amatör Ligi kurabiliyoruz. Süper Amatör biraz daha kaliteli bir lig. Örneğin, yeterli kulüp sayısına ulaşmamız durumunda 1.Amatörde gruplarını ilk 4’te bitiren takımları Süper Amatöre alabiliriz. Yine aynı sistemle BAL Ligi’nden düşecek takımla, Süper Amatör’den çıkan takım baraj müsabakası oynayacak. Kaliteyi artırmak adına kulüplerimizin çoğalmasını temenni ediyorum” dedi.

“3 Nolu bizi rahatlatacak”

Karşıyaka Tesisleri’ndeki 2 sahanın kendilerine yetmediğini aktaran Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma; “Altınordu ilçesindeki sahalarımızda takım çok olduğu için bir sıkıntı yaşıyoruz. Çünkü Kabadüz Belediyespor yeni kuruldu, ligler ve altyapı maçlarının yanı sıra Bölgesel Amatör Lig de orada oynanıyor. Şuan Karşıyaka Tesisleri 3 Nolu Sahayı da aldık. Kadınlar Futbol 3.Ligi’ni orada oynatmayı düşünüyoruz. Ayrıca alt liglerde orada oynanacak” diye konuştu.

“Değerlerimizi yaşatmalıyız”

Karşıyaka Tesisleri’ndeki 1, 2 ve 3 nolu sahalara Ordu futboluna emeği geçenlerin isminin verilmesi gerektiğini savunan Osma; “Orduspor’a uzun yıllar emek veren Necip Cemal Gökalp’in adının verilmesini istiyorum. Yaşayan kişilerin de isimleri verilebilir. Trabzon’da Şenol Güneş, İstanbul’da Fatih Terim isimleri verildi. Aziz Tokat isminin verilmesini talep ediyoruz. Futbola hizmet etmiş ve ebediyete intikal etmiş isimlerimizi, değerlerimizi yaşatmak adına böyle bir talebim var. İnşallah bu sezon hayata geçiririz. Bizde artık 1 nolu, 2 nolu demekten yorulduk. İsim telaffuz edelim. İsim telaffuz ederken de vefa borcumuzu da ödemiş oluruz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!