logo

”Ekonomik sorunları sadece Orduspor yaşamıyor”

Orduspor eski başkanı Nedim Türkmen, Ordu Yerel televizyonu TV52’nin İstanbul’da özel olarak yaptığı yayında Orduspor hakkında konuştu.

nedimturkmen_300911

Orduspor’a gönül vermiş isimlerin takımın bu durumda olmasından sorumlu tuttuğu eski başkan Nedim Türkmen, İstanbul’da yapılan TV52 canlı yayınında kendisiyle ilgili olarak yöneltilen suçlamalar ve Orduspor’un mevcut yönetimi ile ilgili yine sert açıklamar yaptı.

”Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Enver Yılmaz’da söyledi 10 lira veremeyenler yönetime girmiş.Başkansan, yöneticiysen vereceksin. Başkası para verecekte ben başkanlık yapacağım diye bekleyemezsin” diyerek yeni yönetime tepki gösteren Türkmen şöyle devam etti.

”Perde arkasında başkalar var. Bunların niyeti Orduspor falan değil. O kadar para toplammış bunlar nereye gitti. Bir amatör spor kulübü üzerinden para toplanmış.4 milyon değeri olan basketbol takımı Yaşar Pamuk’un başkan olduğu bir kulübe devredilmiş. Yani Başkan takımı zimmetine geçirmiş. Bunlar yasal değil suçtur.Ben 6 yılda 3 kez kongre yaparak başkan seçildim. Yaşar Pamuk 6 ayda 3 kongre yaptı.Orduspor artık emin ellere teslim edilmeli.Yaşar Pamuk ve ekibi başkasının parasına güvenerek yönetime gelmiş.”dedi.

”Fenerbahçe bizi kara listesinin en başına yazdı”

3 Temmuz sürecinde önümüze bir kağıt geldi. Şike yapan kulüplerle ilgili madde değişikliği hakkında ‘şike yapan küme düşürülmesin’ diye. Biz bu kağıdı imzalamadık. Neyin nesiyse bizim düşmemiz o günden sonra başladı. Fenerbahçe bizi kara listesinin en başına yazdı

‘Şikayet edilmekten korkmuyorum”

Ben varı mı yoğumu Orduspor’a verdim. Siz beyler ne verdiniz?Benimle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundular.Ama hakkımda açılmış bir dava yok. Şikayet edilmekten korkmuyorum. Benim dönemimle ilgili tüm evrakların noterden onaylı fotokopisini saklıyorum. Bana suç atamaya,karalamaya çalışıyorlar.Yaşar Pamuk ve yönetimi de hesap verecek. Yasal olmayan işler yaptılar

”Sportif A.Ş.’de bende kalacaktı”

Yaşar Bey Sportif A.Ş.’den bizi uzaklaştırdı. Yaşar Bey bizi Savcılığa şikayet ederken bir yandan da bende para istedi. Önce 2 milyon daha sonra 1 milyon en sonunda 250 bin liraya kadar indiler. Akılları sıra beni tehdit ediyorla ifadesini kullandı. Yaşar Pamuk kulüp başkanı olacak basketbolun bağlı bulunduğu Sportif A.Ş.’de bende kalacaktı. Kongreden A.Ş. kararı da çıkacak. Bende kulübe destek sözü verdim.

”Orduspor’un gerçek sahibi sen değilsin”

Yaşar Pamuk bu konuya amatöre düşürülüp başka takımla deva edilmesi konusuna ön ayak oluyor. Eski başkanları, divan üyelerini toplayacakmış. Kardeşim Orduspor’un gerçek sahibi sen değilsin.Orduspor’un gerçek sahipleri var. 3.lig’e düşse bile bu kulübe sahip çıkacağım. Anonim şirket yaparak kaynak yaratacağız.” Ben kalktığım koltuğa oturmam” dedim Anonim Şirketin hisselerini alıp bu kulübü yine yaşatacağız. Ekonomik sorunları sadece Orduspor yaşamıyor.Bunun örnekleri var alt liglere düşüp tekrar çıkan takımlar var. Biz 26 yıl sonra süper lige çıktık. Orduspor’un amatör lige düşmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğim, dedi.

SAMET KARADAĞ

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

escort bayan
tokat masaj salonu
trabzon masaj salonu
yalova masaj salonu
denizli masaj salonu
mersin masaj salonu
sakarya masaj salonu
tekirdağ masaj salonu