Haziran 4, 2023

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Esnafspor, ligin ikinci yarısında oynadığı maçlarda aldığı puanlarla 2.Amatör Lig’e düşmekten kurtuldu.

2019-2020 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de A Grubu’nda mücadele eden Esnafspor, küme düşme korkusunu her hafta yaşamasına rağmen ligde kalmayı başardı. İlk puanını ligin ilk haftasında Kumruspor karşısında hükmen 3-0 olarak alan Esnafspor, maçın ardından 10 hafta puan alamamıştı. Esnafspor daha sonra ise aldığı puanlarla ligde kaldı.

Ligin 12.haftasında Gülyalı Turnasuyuspor ile 3-3 berabere kalarak 10 haftanın ardından puan almayı başaran Aziz Tokat’ın öğrencileri daha sonra Çamaşspor, Doğaspor ve Kirazlimanıspor gibi takımlardan puan ve puanlar almayı başarmıştı. Esnafspor ligin sonunda oynadığı 18 karşılaşmada 4 galibiyet 2 beraberlik ve 12 mağlubiyetinin ardından 14 puan toplamıştı.

11 puanla son sırada ligi bitirerek küme düşen Kirazlimanıspor’un 3 puan üzerinde sezonu tamamlayan Esnafspor, geçtiğimiz sezonda da yine A Grubu’nda küme düşen Çaybaşı Belediyespor’un hemen üzerinde ligi bitirmişti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!