Mayıs 29, 2023

Ordu’nun futbol efsanelerinden Aziz Tokat önderliğindeki Esnafspor, yeni sezonu iple çekerken, iskelet kadroyu koruyup, 5-6 takviyeyle üst sıralara oynayan bir ekip oluşturmak istediklerini dile getirdi.

Ordu amatörünün yarım asırlık kulübü Esnafspor’da yeni sezon hazırlıkları için geri sayım başladı. 15 Eylül’de sahaya inmeye hazırlanan Yeşil Sarılı ekip, iyi bir sezon geçirmeyi hedefliyor.

“İskeleti koruduk”

İskeleti koruduklarını ve transferlerle birlikte daha güçlü bir takım olacaklarını aktaran Tokat; “Takımızdaki oyuncular duruyor. Sadece birkaç sporcumuz üniversite kazandığı için ayrılmak zorunda kaldı. Ama genel olarak takımın iskeletini koruduk. Şimdiden sonra takıma 5-6 oyuncu daha katarak güçlü hale gelmek istiyoruz. Görüştüğümüz oyuncular var. Kısa sürede açıklayacağız. Yeni sezona yetişecekler” diye konuştu.

“3 antrenör alacağız”

Antrenör eksikliğini de gidereceklerini söyleyen Tokat; “Geçen sezon takımımızda tek antrenörümüz vardı. Bende zaman zaman destek oluyorum ama altyapı ve A takıma yetmiyordu. Yeni sezonda 3 antrenör alacağız. Görüşmelerimiz sürüyor. İyi bir teknik ekip oluşturmak istiyoruz” dedi.

Yeni sezon hazırlıklarına 15 Eylül 2019 tarihi itibariyle Karşıyaka Spor Tesisleri’nde başlayacaklarını belirten tecrübeli çalıştırıcı, lig başlayana dek takımı hazır hale getirmek istediklerini ifade etti.

Esnafspor’un mazisine baktıkları zaman A takımdan çok altyapının önemsendiğini hatırlatan Tokat, altyapıda da yine iyi bir sezon geçirmek istediklerini kaydetti.

“Yönetimi güçlendireceğiz”

Son olarak yeni bir yönetim oluşturmak istediklerine değinen Aziz Tokat; “Takımımızın maddi ve manevi anlamda daha güçlü olabilmesi için yeni bir yönetim şart. Birlik beraberlik içerisinde güzel bir yönetim yapmayı planlıyoruz. Mevcut arkadaşların yanına ilave yöneticiler olacak. Maddi ve manevi olarak sıkıntılarımız var. Bir kulübü idare etmek kolay değil. Bin bir zorluklarla ayakta kalmaya çalışıyoruz. Yeni sezonda rahat edebilmek için yeni yönetim şart. Arkadaşlarımızın yönetime girmesiyle rahatlayabiliriz. Onların vereceği destekleri önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!