Erkek ve Kadın Futbol branşında Ordu Futbolu’na girmesi beklenen Fatsa İdmanyurdu Kulübü, yapılan görüşmeler sonrasında isim değişikliğine gitti ve kulübün yeni adı Yalıköyspor oldu.

Ocak ayında yapılacak olan Yıldız Kızlar Şampiyonası için çalışmalarını sürdüren Fatsa İdman Yurdu isim değişikliğine gitti. Kulübün kurucusu ve aynı zamanda antrenörü olan Abdullah Sözen önderliğinde bir yandan Kadın Futbol Takımı’na seçmeler yapılırken, diğer yandan da çalışmalar sürüyor.

Genç antrenör Abdullah Sözen, kulübün adının Yalıköyspor olarak değiştiğini belirterek: “Yakın zamanda Yalıköy ortaokulu ve ilkokulu müdürleri ve öğretmenleriyle fikir alışverişinde bulunduk. Aynı zamanda Yalıköy Mahalle Muhtarı ve mahallenin ileri gelenleriyle de görüşerek gerekli şartlar ve desteklerini alarak kulübün adını Yalıköyspor Kulübü olarak değiştirdik. Ben de aynı zamanda Yalıköy’de doğdum ve benim için çok güzel bir anlaşma oldu” dedi.

Sözen ayrıca bu değişikliğin Yalıköy orta ve ilkokulunda spora teşviği artıracağını belirtirken: “Bu değişiklik ile Yalıköy ilkokulu ve ortaokulu, kulübün pilot okulu olacak ve bir çok branşta sporcular çıkması için çalışmalar yürütecektir. Bu anlaşmada maddi ve manevi desteklerini veren ve kulübümüzün arkasında duracak olan Yalıköy ilkokulu ve orta okulu müdür ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” dedi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!