Haziran 8, 2023

Fatura Ağır Oldu, 10 Futbolcuya Toplamda 56 Maç Ceza !

Ordu 1.Amatör Lig’de iki hafta önce oynanan Kabadüz Belediyespor-Fatsa Dolunayspor maçı sonrasında ortalık adeta birbirine girmiş ve yaşanan kavga hem yerel hem de ulusal basında büyük ses getirmişti.

Ligin 3.Haftasında Kabadüz Belediyespor ile Fatsa Dolunayspor, Spor Toto Altınordu Tesisleri’nde karşı karşıya gelmişti. Gergin geçen ve 1-1 biten karşılaşmanın ardından ise gerginlik kavgaya dönüşmüştü. Maçın bitmesiyle birlikte Kabadüz Belediyespor yöneticisi Yusuf Köroğlu ve Fatsa Dolunayspor futbolcuları arasında başlayan tartışma, tekme-tokatlı kavgaya dönüşmüştü.

Karşılaşmanın ardından ilk ceza Valilik tarafından verilmişti. Valilik yaptığı açıklamada ‘İl Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğünce olaya karıştıkları tespit edilen her iki takımdan 9 oyuncuya Ordu Cumhuriyet Başsavcılığınca verilen talimat doğrultusunda, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun gereğince “Spor Müsabakalarını Seyirden Yasaklama Tedbiri” uygulandı’ ibaresi yer almıştı.

Av.Uğurtan KILIÇ başkanlığında toplanarak İl Futbol Disiplin Kurulu ise iki takıma da adeta ağır cezalar uyguladı. Yapılan toplantıda olayların Kabadüz Belediyespor yöneticisi Yusuf Köroğlu tarafından başlatıldığı belirtilriken Yusuf Köroğlu 300 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. Yaşanan arbedenini gerek yerel gerekse ulusal basında olayların yer alması nedeniyle ev sahibi kulüp Kabadüz Belediyespor’a 3 maç tarafsız sahada oynama cezası verilirken, 10 ayrı futbolcu ise toplamda 56 maç ceza aldı.

KABADÜZ BELEDİYESPOR

Futbolcu – Cesur Korkmaz – 11 Maç
Futbolcu – Aytaç Kars – 8 Maç
Futbolcu – Soner Yılmaz – 5 Maç
Futbolcu – Ersin Gök – 2 Maç
Futbolcu – Okan Gürses – 2 Maç

FATSA DOLUNAYSPOR

Futbolcu – İsmet Sayan – 9 Maç
Futbolcu – Yunus Emre Coşkun – 7 Maç
Futbolcu – Alper Kaan Erden – 6 Maç
Futbolcu – Sezer Sert – 4 Maç
Futbolcu – Onur Güler – 2 maç

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!