Nisan 2, 2023

TFF 3.Lig ekibi 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde Basın Sözcüsü Olgun Alp liglerin kaldığı yerden devam etme kararının adil bir karar olduğunu belirtti.

TFF’nin 2 ve 3.Ligler hakkında yaptığı son toplantının ardından liglerin 18 Temmuz’da kaldığı yerden devam edilmesine karar verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan 52 Orduspor Basın Sözcüsü Olgun Alp ise “Biz 52 Orduspor FK olarak beklediğimiz ve istediğimiz bu sonucun çıkmasından dolayı memnun olduğumuzu dile getiriyoruz. TFF Yönetim Kurulunun almış olduğu 2. Ve 3. Lig’in kalan müsabakalarının tamamlanması konusunda ki kararını çok yerinde bulduk. Adil bir karar oldu.
TFF 2. Ve 3. Liglerim tekrar başlayacağı tarih olan 18 Temmuz 2020’e kadar biz hazırlıklarımızı devam ettireceğiz.” dedi.

Bu sezon iki kez testten geçen takımın üçüncü kez teste gireceğini belirten Alp: “Takımımıza hafta sonu izni verip 29 Haziran 2020 Pazartesi günü Covid-19 testinden geçmeleri için tesislerimizde toplayacağız. TFF’nin futbola dönüş öneri protokolüne uygun olarak Covid-19 testini üçüncü kez uygulamış olacağız. Pandemi sürecini halen devam etmekte olduğunu düşünerek, sağlıkla ilgili tüm tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz. Çıkan test sonuçlarına göre de 30 Haziran 2020 Salı günü kendi tesislerimizde kaldığımız yerden antrenmanlarımıza 18 Temmuz 2020 tarihinde tekrar başlayacak olan müsabakalara kadar devam edeceğiz.”dedi.

Olgun Alp son olarak 18 Temmuz’da oynanacak olan Silivirispor müsabakası öncesinde de tüm takım olarak dördüncü kez Covid-19 testinden geçeceklerini söyledi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!