Mayıs 29, 2023

Futbolseverler ’19 Eylül Öner Piroğlu Stadyumu’ İstiyor !

Ordu’da yapımı devam eden stadyum ile ilgili futbolseverler ’19 Eylül’ ve ‘Öner Piroğlu’ isimlerinin birlikte kullanılmasını istiyor.

Yıllar önce temeli atılan ancak ne zaman biteceği henüz belli olmayan Ordu Stadyumu ile ilgili isim önerileri sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor. Türk Futbolu ve Ordu’nun efsane kalecilerinden birisi olan Öner Piroğlu’nun isminin yeni stadyumda yaşatılması istenilirken, sosyal medyada ise mevcut stadyum 19 Eylül Stadyumu’nun da adının kullanılması gerektiği konuşuluyor.

Temeli 2017’de atılan, açılışı 4 kez ertelenen ve Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın ‘ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona yetişmez’ dediği Ordu Stadyumu’nu için 40 Milyon Lira daha gerekiyor. Ordu Stadyumu için önce 105, sonra 110, daha sonra 150 Milyon Lira harcandığı belirtilirken, son olarak bu rakam 161 Milyon Liraya çıkmıştı. Henüz bitmeyen stadyumun açılışının 2019 yılının bütçesinden gerçekleştirileceğini belirtmiş ancak herhangi bir girişim olmamıştı. İsminin ne olacağı belli olmayan Ordu Stadyumu ismi için sosyal medyada yapılan ankette ’19 Eylül Öner Piroğlu Stadyumu’ önerisi geldi.

İsim konusunda gündeme gelen stadyumun ne zaman biteceği konusunda ise açıklama yapılmıyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!