Galatasaray Başkanı:”Hukuken Orduspor Diye Bir Şey Yok”

Ordu Futbolu içerisinde Yeni Orduspor ile Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü arasında ‘Orduspor’ kavgası sürerken, Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz alacaklı oldukları Orduspor’un kapandığı için muhattap bulamadıklarını belirtti.

Galatasaray’da son iki yılda hem sportif hem de mali açıdan önemli işlerin yapıldığını aktaran Kulübün Başkanı Mustafa Cengiz, alacaklı oldukları Orduspor ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Orduspor’un Süper Lig’de mücadele ettiği dönem Galatasaray’dan transfer edilen Stancu ve Culio transferinden dolayı Sarı-Kırmızılı kulübe ödeme yapılmadığı ancak 2015 yalında Galatasaray’ın ağır bir yaptırım getirmek yerine, 2 milyon 175 bin euroluk transfer alacağını uzun bir vadeye yayma kararı alınmıştı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ise yeni bir belgenin eline ulaştığını belirterek “Şimdi yeni bir belge daha geldi. Orduspor’dan 2,5 milyon avro alacağımız varmış. Orduspor kapanmış ve Yeni Orduspor kurulmuş. Hukuken karşımızda Orduspor diye bir şey yok. Oradan da gitmiş 2,5 milyon avro.” açıklamasını yaparak zarara uğradıklarını belirtti.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!