Mayıs 29, 2023

Galataspor’dan Altyapıda Altın Yıl !

Ordu Galatasaray Futbol Okulu’nun takımı olan ve 2 sezondan bu yana Ordu ve Türk futboluna hizmet veren Galataspor, geride kalan sezonda yakaladığı başarılarla adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

Ordu’da açıldığı günden bu yana altyapıya büyük önem veren Ordu Galatasaray Futbol Okulu, gençleri eğitmenin yanı sıra liglerde de fırtına gibi esti.

Hocalar işi biliyor

Galataspor’u Altyapı Koordinatörü Gökmen Yavuz ve Ordu amatörünün gelmiş geçmiş en iyi kalecilerinden biri olan Musa Demir çalıştırıyor. Geride kalan sezonlarda bu iki teknik adam, oyuncularının üzerine titreyerek başarının gelmesini sağladı.

7 oyuncu Florya’ya davet edildi

Galataspor’un Kuşadası Kampında gösterdikleri performansla tüm dikkatleri üzerine çeken Canpolat Türkmen, Arda Yalçın, Uras Ilgın, Timur Şenyurt, Kerem Yavuz, Arda Asrın Orhan ve Tuğberk Bayram, Galatasaray Kulübü tarafından Florya’ya davet edildi.

Burak Yalçın gerçeği

Galataspor altyapısında forma giyerken; Galatasaray altyapı antrenörlerinin dikkatini çeken genç golcü Burak Yalçın, Sarı Kırmızılıların altyapısına transfer olmuş ve gollerine orada da devam etmişti.

Liglerde de başarı var

Galataspor, Ordu U15 Ligi’nde şampiyon olarak ilimizi Türkiye Şampiyonası’nda temsil etti. U11 ve U13 liglerinde finalde şampiyonluğu kaçıran Sarı Kırmızılılar, U16 Ligi’nde ise şampiyonluğu kıl payı kaçırdı.

“Verimli bir sezon geçirdik”

Antrenör Gökmen Yavuz, 2018-2019 sezonunun kendileri açısından verimli geçtiğini belirterek; “Geride kalan sezonda iyi işler çıkardık. Burak Yalçın’ı Galatasaray’a gönderdik. 7 oyuncumuz Kuşadası kampı sonrasında izlenmek üzere Florya’ya davet edildi. Oyuncu yetiştirmemizin yanı sıra liglerde de en iyi şekilde mücadele ettik. U15 Ligi’nde il şampiyonu olduk. U11 ve U13’te de finalde kaybettik. Yeni sezonda eğitim ve antrenmanlarımızın yanı sıra liglerde de yine iddialı olacağız” dedi.

Hem futbolcu yetiştirip hem de liglerde yarışmacı bir takım olan Galataspor, 2019-2020 sezonunda Türk futboluna yine birçok futbolcu kazandırıp, liglerde de rakiplerine nefes aldırmayacağa benziyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!