Haziran 8, 2023

Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde mücadele eden Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü’nün antrenörlüğünü yapan Hakan Yurdakul, Ordu Futbolu’nda görev alan hakemlerin performansından memnun değil.

Ordu Futbolu’nda ‘Gattuso’ lakabı ile bilinen Hakan Yurdakul, Ünye Gücü Futbol Kulübü maçı sonrasında hakemlerin performansınından şikayetçi. Geçtiğimiz günlerde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile oynanan maçta yaşanan olaylardan dolayı 4 maç ceza alan ve ilk cezasını Ünye ekibi karşısında çeken Hakan Yurdakul, sosyal medya hesabından eleştiride bulundu.

40 yaşındaki antrenör yaptığı açıklamada ”Ordu’daki tüm futbol müsabakaları için geçerli olacak şekilde birşey sormak istiyorum. Herkes hakemlerden memnun ya da mutlu mu ? Kimse ağzını açmıyor, bir tek Hakan açıyor. Hadi yanımda olmanızı beklemiyorum ama bu hakemlere kimse kafa tutmuyor. Bizler olmazsak sizler olmazsınız demiyor. Köşelerde, kulislerde hakemlere sallanıyor ama ses çıkartan yok.” diyerek hakemler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hakan Yurdakul sosyal medyadan yaptığı açıklamanın devamında ise ”Her maçımda hakemleri videoya çektirip, hatalarını yayınlayacağım. Sizlerin de maçlarını ara sıra çekip bakacağım. Farklar ne, yapılan ya da yapılmayan ne ? Bizler, çocuklar spor yapsın diye uğraşıyoruz. Rakiplerin hiçbiriyle işim yok, yeneriz ya da yeniliriz o sıkıntı değil ama tek beklentim tarafsız ve ön yargısız yönetim. Küfür etmeden, hakaret etmeden ve taşkınlık yapmadan isyanımıza devam edeceğiz.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!