Haziran 8, 2023

”Gelecek Adına Ciddi Endişe ve Kaygı Var”

Covid-19 salgını nedeniyle Avrupa’da birçok ligler bu sezon için bitirilirken, Türkiye’de henüz kararın alınmaması ve devam etmesiyle ilgili düşünceler nedeniyle Kulüpler Birliği açıklamada bulundu.

TFF 2.Lig ve 3.Lig Kulüpler Birliği önemli açıklamalarda bulundu. Kulüpler Birliği, yaptığı açıklamada Türkiye Profesyonel Futbol Derneği’nin yaptığı açıklamayı eleştirirken, Covid-19 salgınının inanılmaz boyutlara ulaştığını ve telafisi mümkün olmayan tahribatlara yer açtığını belirtti.

”Kulüpler Zorlu Bir Kıskacın İçerisine Girdi”

”Yaklaşık 2 aydır tüm dünyayı ve bununla birlikte ülkemizi de etkisi altına alan COVİD-19 Coronavirüs salgını inanılmaz boyutta ve telafisi mümkün olmaya tahribatlara neden olmuştur. Bu bağlamda bizler de içerisinde bulunduğumuz ve yer aldığımız futbol sektöründe de bunu en derinden hissettik ve hissetmeye de devam ediyoruz. 2. ve 3. futbol liglerinde yer alan kulüplerimizin bu süreç zarfında ciddi kayıplara uğramış olmanın yanı sıra kendi asli görevlerini, futbolcularına karşı bir şekilde yerine getirmeye çalışmıştır. Bunları da birçok kulüp kendi öz imkanlarıyla bir şekilde telafi etmeye çalışsa da gelirin olmadığı, giderin çokça olduğu bir yerde zorlu bir kıskacın içerisinde yer almıştır.”

”Gelecek Adına Ciddi Endişe ve Kaygı Var”

”Ancak gel gör ki geçtiğimiz günlerde Türkiye Profesyonel Futbol Derneği’nin yaptığı açıklamayı talihsiz bir durum olarak nitelendirmek istiyoruz. Dünya’da çok önemli kulüplerin aldıkları kararlara göz atmadan, sadece kulaktan dolma bilgilerle ortalığa çıkarak, belirli başlı yerlerde kullanılarak kendi bakış açılarını aşılamaya çalışmaktadırlar. Oysaki bütün dünyayı etkileyen ekonomik ve sosyal hayatı durma noktasının eşiğine gelinen şu günlerde, böylesine bir açıklamanın yapılmış olmasının ne derece de doğru olduğunu iyi bir şekilde düşünmek gerekiyor. Biz birlik olarak en çok profesyonel futbolcuya istihdam sağlıyoruz. 89 kulüpte 2670 futbolcuda bu doğrultuda ailesine ekmek götürüyor. Bu kadar büyük bir kitleyi idare etmek kolay olmasa gerek. Futbolcuların ve buna bağlı olarak kurum ve kuruluşların hayatlarına devam edebilmelerinin ilk ana temeli kulüpler değil midir? Kulüplerimiz zorlu şartlara rağmen yükümlülüklerini yerine getirmeye çalışıyor. Ancak gerçek anlamda tüm kulüplerimiz de gelecek adına ciddi endişeleri ve kaygıları mevcut. Futbol sektörünün devam edebilmesinin tek bir ana temeli vardır o da kulüplerin bir an önce bu ciddi maddi sıkıntılardan kurtulmalarıdır.”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!