logo

Gelişim alt yapıdan geçer

Akyazıspor Antrenörü Adem Aksoy, Ordu’da futbolun gelişebilmesi için üst yapıya yapılan yatırımların alt yapıya yapılması gerektiğini ifade etti.

Adem Aksoy

Ordu 1. Amatör Lig takımlarından Akyazı Gençlikspor, çalışmalarını sürdürüyor. Pazar günü Ünye 1957 Spor’a deplasmanda 1-0 mağlup olan ve oynadığı oyunla göz dolduran Akyazıspor’da Antrenör Adem Aksoy, transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Aksoy, “Forvet hattında transfer çalışmalarımız devam ediyor. gerekirse stoper konumuna bir oyuncu daha alacağız. Bu sene çok etkili oyuncularımızı kaybettik. Bu yüzden bizde transfer bitmez ve sürekli kadromuz güncellenir. İki forvet oyuncusu ve Trabzon’dan bir kanat oyuncusuyla anlaştık. Umarım takımımız güç kazanır ve dolayısıyla amatör ligde güç kazanmış olur” dedi.

Hedefimiz play-off

Geçen seneye göre daha iyi bir grafik izlediklerini söyleyen Aksoy, “Bu sene hem puan yönünden çok yükseğiz. Hücum yönünden ve gol atma yönünden bu sene performansımız arttı. Savunmamızda ise geçen sene daha iyi bir seviyedeydik. İki gol daha fazla yemiş durumdayız. Bu eksiğimizi ilerleyen zamanda düzelterek ligdeki konumuzu korumak istiyoruz ve play-off’larda çok daha iyi bir Akyazıspor izletmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Önemli olan alt yapı

Ordu’nun ileri gelenlerinin alt yapıya önem vermeleri gerektiğini söyleyen Aksoy, “Daha iyi hedeflere gitmemiz için şimdiden yapılanmamız gerekiyor ve bu yüzden alt yapımızda bütün branşlara katılıyoruz. İlimizde lisanslı futbolcu sayısı olarak en fazla sporcuya sahibiz. Ancak bu alanda ki sıkıntılarımız tesislerimizin yetersiz olması. Durugöl’deki 2 halı saha bizlere yetmiyor. Sahaların 4’te 1’ini kullandığımız bir dönem oluyor. Mutlaka tesis yönünden yetkililerimiz bu duruma el atması gerekiyor. üst yapı yönünden çok değerli adımlar atıyorlar ama alt yapı adımları bundan daha önemli ve acil olarak gözüküyor. Kulüpleri bir zaman aralığı içinde belirleyerek taşıyabiliriz ama geleceğe taşımak alt yapıdan geçiyor. Bunu asla unutmamamız gerekiyor. Yetkili ve bu konuda etkili insanlarımızın bu konuya mutlaka doğrudan bakmaları gerekiyor” dedi.

ŞENOL KORKMAZ-ÖZEL HABER

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

escort bayan
tokat masaj salonu
trabzon masaj salonu
yalova masaj salonu
denizli masaj salonu
mersin masaj salonu
sakarya masaj salonu
tekirdağ masaj salonu