Mayıs 28, 2023

Genel Kurul’da Gerginlik Beklenmiyor !

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun Temmuz ayında yapacağı kongrenin, 6 yıl önce yapılan son kongreye göre sakin geçmesi bekleniyor.

Temmuz ayında Ordu Amatör Spor Kulüpleri için seçim heyecanı yaşanacak. ASKF Genel Sekreteri Metin Kır ve eski ASKF Başkanı Zafer Öztürk’ün aday olduğu seçim öncesinde, iki isim de hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Mevcut Başkan Mustafa Kılıç’ın aday olmayacağı kongre öncesinde, akıllara son kongrede yaşananlar geldi. 2014 yılında yapılan kongre oldukça hareketli geçmiş ve zaman zaman gerginlikler yaşanmıştı.

Ne Olmuştu ?

Mustafa Kılıç ile birlikte 2014 yılındaki seçimlerde aday olan o dönemin başkanı Zafer Öztürk, bir gün önce adaylığını çekmişti. Kongrede yaptığı konuşmada çekilme kararının yanlış olduğunu belirtirken Mustafa Kılıç ile konuşmasının ardından etik olmayan davranışlar gördüğünü belirtmişti. Kongrede aynı zamanda 2008-2011 yılları arasında Ordu ASKF Genel Başkanlığı görevini yürüten ve Genel Kurul’da söz istediği halde kendisine konuşma hakkı verilmeyen Osman Çakmak, Genel Kurul salonunu terk etmesi dikkatlerden kaçmamıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!