Haziran 4, 2023

Ordu Futbolu’ndaki krizin sezonun başlamasına yaklaşmasıyla daha da arttığı bu günlerde, Orduspor, Yeni Orduspor ve Altınordu Belediyespor’un tek çatı altında toplanabileceği öğrenildi.

Ordu 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü haberi geldikten sonra Yeni Orduspor ya da Altınordu Belediyespor ile birleşeceği konuşulan Orduspor’da belirsizlik sürüyor. Sadece Orduspor değil hem Yeni Orduspor hem de Altınordu Belediyespor’da sezon öncesi belirsizlik ve kriz yaşanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in bu üç takımı tek çatıda birleştirebileceği öğrenildi.

Yaklaşık 3-4 aydır birleşmesi gündemde olan Orduspor ile Yeni Orduspor konusu beklenildiği gibi resmiyet kazanmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’in Yeni Orduspor yönetimini dağıttıktan sonra Altınordu Belediyespor cephesiyle de bir görüşme yaparak ortak bir çatıda birleşme teklifi sunduğu öğrenildi.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Altınordu Belediyespor Kulüp Başkanı Fatih Sarı ve Orduspor cephesinin ilk olarak Mayıs ayında görüşme yaptığı ve ortak çatıda toplanma fikrinde iki tarafın herşeyi hazırladığını söylenmişti.

Orduspor, Altınordu Belediyespor ve Yeni Orduspor’un birleşme konusunda orta noktayı bulmalarının ardından hangi isimle devam edileceğinin açıklamasının yapılacağı belirtildi.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!