Haziran 8, 2023

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında karşı karşıya gelen Altınordu Belediyespor ile Orduspor maçının ardından gözler birleşme konusuna çevrildi.

52.yılında maddi sıkıntılar yaşayan ve mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olmasına rağmen Bölgesel Amatör Lig’e yükselemeyen Orduspor’da, gündem maddesi Altınordu Belediyespor ile birleşebilme. Ordu Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın desteklediği bir proje olan Altınordu Belediyespor ile birleşme konusunda, görüşmelerin sürdüğü öğrenildi.

2019 yerel seçimleri öncesinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığını koyan Mehmet Hilmi Güler ve Altınordu Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyan Aşkın Tören seçimi kazanırken, adaylık sürecinde Orduspor ile ilgili sosyal medyada paylaşımlar yaparak Mor-Beyazlı takımı toparlayacak planlarının olduğunu belirtmişti.

Orduspor’da Divan Kurulu yönetimi Altınordu Belediyespor ile birleşme konusuna sıcak bakarken, özellikle Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in onayını alma konusunda ise sıkıntılar yaşadığı biliniyor.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!