Ordu Amatörü’nün ‘Gattuso’ lakabı ile bilinen ismi Hakan Yurdakul, 5 yıldan bu yana antrenör olarak içinde olduğu Ordu Futbolu’nda kapılarının herkese açık olduğunu söyledi.

Futbolculuk dönemimde Ordu Amatör Lig’inde adından söz ettiren ve son 5 yılda Kadın Futbol, Erkek Futbol, altyaş kategorileri ve liseler aradı futbol takımlarının antrenörlüğü yapan Hakan Yurdakul, sosyal medya hesabından içini döktü.

Antrenörlüğe başladığı anda çok fazla kişinin yanında olmadığını söyleyen Hakan Yurdakul: “2016 yılında ilk adımı attım Kadın futbol takımını kurarak bu hocalığa, takım yönetmeye, saha içi ve saha dışı kararlar almaya. Futbolcu bulamazsın, gelen olmaz, parasız olmaz, kapatırsın diyenlere inat her sene hızla sayıca çoğalıp kadın ve erkek tüm alt yaş gruplarında ve şu anda olduğu gibi 1.Amatör kümede, ayrıca kadınlar TFF 3.Ligi’nde oynamaya başladık. Çünkü dokunduk sporcunun kalbine, ruhuna, cümlelerine.Bana takımı kapatırsın senden kaçarlar diyen bir çok insan kendi kapattı, takımını kapattı ve hatta kendi topçuları onlarla görüşmeden sağa sola kaçtı.” dedi.

Amaçlarının Ordu ve çevre illerdeki gençlerin sporla buluşmasını sağlamak istediğini belirten Yurdakul: “Biz ilk günkü gibi sadece ideallerimize ve hedeflerimize odaklıyız. Kadın ve erkek futbol takımlarımızla, zamanında bize topçu göndermeyen insanlar, şimdi bizlerle içli dışlı. Onlar da haklı, zamanında kafalarına girdiler bizi tanımadan o insanları dinlediler. Biz yine de herkesi sevgi ve saygı ile kucaklayan gençliğin sporla, futbolla buluşmasını ve ayrıca bu yolla eğitim alması için de uğraşan insanlarız. Kapımız herkese açık bekleriz.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!