Kadınlar 3.Lig ekibi Rüsumat-4 Gençlik Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı antrenörü Hakan Yurdakul, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararına tepki gösterdi.

Ordu’yu Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde temsil eden takımlardan birisi olan Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü’nden, Kadın Futbolu için önemli bir karar alan TFF’ye tepki gecikmedi. Takımın antrenörlüğünü yapan ve Ordu Futbolu’nda Gattuso lakabı ile bilinen Hakan Yurdakul, kurulmasının ardından en üst lige yükseltilen 6 Kadın Futbol kararına gösteren toleransa itiraz etti.

Türkiye Futbol Federasyonu yaptığı açıklamada “Altay, Hatayspor, Rizespor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, Süper Lig kulüplerimizin kadın şubelerinin belirlenecek kriterleri sağlamaları koşuluyla yeni oluşturulacak en üst Kadınlar Ligi’ne alınmasına karar verilmiştir.” ifadelerine ise Hakan Yurdakul tepki gösterdi.

Hakan Yurdakul yaptığı sosyal medya paylaşımında: ”TFF’nin Kadın Futbolu’nda aldığı karara, Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kadın Futbol Takımı olarak itiraz ettiğimizi belirtmek istiyoruz. Takımların kuruluşlarına değil ama yeni kurulup direkt Kadınlar 1.Ligi’nden başlayacaktır denmesine itirazımız var. Altay, Hatayspor, Rizespor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor ne güzel futbol takımı kurmuşlar ama bizler onların 3.Lig’den başlamasını ve hakkaniyetli olunmasını istiyoruz. TFF’nin bu kararından derhal vazgeçerek yeniden planlama yapmasını istiyoruz.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!