logo

”Hedefe kurulan bir takımız”

Pazarspor maçı sonrası ailesinin de içinde bulunduğu aracına Sağra kavşağında başka bir araç çarpan Yeni Orduspor’un savunma oyuncusu Safa Yıldırım, durumunun iyi olduğunu ve Ankara Demirspor maçında sahada olacağını belirterek, deplasmandan puan ya da puanlarla döneceklerine inandıklarını dile getirdi.

Pazarspor karşısında önemli bir 3 puan aldıklarını hatırlatan yıldırım, iyi gidişata Ankara Demirspor müsabakasıyla devam etmek istediklerini ifade etti.

“Güzel bir galibiyet aldık”

Pazarspor karşısında anlamlı bir galibiyet aldıklarını söyleyen başarılı stoper; “Pazarspor maçı mücadele gücü yüksek, tempolu bir maç oldu. Bizim kazanmamız, bizi tabi ki sevindirdi. 8 haftadır kaybetmeyen bir takımız. Mücadelemiz gün geçtikçe yükseliyor, tempomuzda artıyor, inşallah böyle devam ederiz” dedi.

“Puan veya puanlarla dönmek istiyoruz”

Ankara Demirspor ile zorlu bir maç oynayacaklarını kaydeden Yıldırım, şunları kaydetti; “Ankara Demirspor deplasmanından hedefimiz puan veya puanlarda dönmek olacak. Biz hedefe kurulan bir takımız. Ankara Demirspor takımı da çok gol yiyen bir takım ama çok gol atan bir takım ekstra olarak da orada da mücadelesi yüksek, temposu yüksek bir maç olacağını düşünüyorum. Ankara’dan da puan veya puanlarla geliriz diye düşünüyorum. Takımımızın ortak düşüncesi bu. Önceliğimiz galibiyet, olmazsa beraberlik. Mağlubiyeti düşünmüyoruz bile.”

“Uyum sürecini atlattık”

8 haftadır mağlup olmamalarına da değinen Yıldırım; “Yeni kurulan bir takımız, hepimiz yeni geldik. Geçen seneden 6-7 kişi vardı. Uyum sürecini atlatmış olmamızdan kaynaklanıyor. O ilk 5 haftadaki kötü sonuçlar bence uyum sürecinden kaynaklanıyordu. Onu aştık ve seri galibiyetler gelmeye başladı” şeklinde konuştu.

“Ankara maçında sahadayım”

Pazarspor maçı sonrasında geçirdiği kazayı hatırlatmamız üzerine başarılı oyuncu; “Çok şükür bir sıkıntı yok, ailem gelmişti maça ailem ile beraber dışarı çıkmıştık sağra kavşağında talihsiz bir kaza yaşadık. Allah’ıma şükürler olsun kimsede kalıcı bir hasar yok. Ankara Demirspor maçında sahada olacağım” diye konuştu.

Destek istedi
Son olarak taraftarlara seslenen Yıldırım; “Tabi iyi sonuçlar geldikçe taraftarlarımızın da bize desteği artıyor. İnşallah biz iyi olacağız ki taraftarlarımız da bizi gün geçtikçe daha destekleyecekler. Ankara Demirspor deplasmanı ve bundan sonraki iç saha müsabakalarında da taraftarlarımızdan destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ