logo

Hedefteki isimler Ordu’nun evlatları ancak !

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak 3.Lig’de yeni ismi ile mücadele edecek olan Ordu Futbol Kulübü’nde hedefteki isimler Ordu’nun evlatları ancak madalyonun diğer yüzüne bakıldığında ilginç bir istatistik gözlerden kaçmıyor.

Orduspor’un Spor Toto 3.Lig’e veda ederek Bölgesel Amatör Lig’e düşmesiyle birlikte, çoğu altyapıdan yetişen futbolculara teklifler yağmaya başladı. Birçok Bölgesel Amatör Lig ve Spor Toto 3.Lig ekipleri Orduspor ile yetiştirme bedeli için masaya otururken şu ana kadar sadece Özgen Erdem’in Utaş Uşakspor’a transferi gerçekleşti. Spor Toto 3.Lig’in yeni ekibi Ordu temsilcisi Ordu Futbol Kulübü’nün de Orduspor’un kapısını birçok kez çaldığı biliniyor.

Yeni hedefte onlar var !

Özgen Erdem’i transfer etmek isteyen ancak başaramayan Ordu Futbol Kulübü’nün yeni hedefinde ise Murat Torun, Asımcan Çaykıran ve Mertcan Elik var. Ordu Futbol Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ertan Bakır, Orduspor’un futbolcular için yüksek bir yetiştirme bedeli istediğini belirtirken, Ordu’nun evlatlarına sahip çıkmak istediklerini dile getirmişti. Eski adıyla Güzelorduspor’un 2 sezon önce Cahit Terzi’nin göreve gelmesiyle birlikte Ordu’nun evlatlarına sahiplik meselesi ise Ertan Bakır’ın cümleleriyle uyuşmuyor.

2015-2016 sezonunda 12 Ordulu vardı !

2015-2016 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Güzelorduspor, o sezonun sonuna kadar kadrosuna 12 Ordu doğumlu oyuncu almıştı. Hakan Yüce, Okan Köksal, Erdal Pekdemir, Oktay Taze, Volkan Bozkurt, Deniz Boztepe gibi isimlerin yanı sıra Emrah Erdaş, Asil Aksu, Koray Şendere, Abdullah Berkay Ekmekci, Cemal Işık ve Volkan Bahtiyar gibi genç oyuncuları da kadrosunda bulunduran Güzelorduspor’da Cahit Terzi önce devre arasında sonra ise sezon sonunda neşteri vurmuştu !

3 isim kadroda kaldı !

2016-2017 sezonu öncesinde Cahit Terzi’nin raporu doğrultusunda 9 Orduluu oyuncu ile yollarını ayıran Güzelorduspor’da sadece Abdullah Berkay Ekmekçi, Volkan Bozkurt ve Deniz Boztepe kadroda kalmıştı. 3 oyuncu toplamda 44 maçta görev alırken altyapıdan çıkan 2000 doğumlu Emre Kıran’da 19 maçta oynadı. Genç kaleciler Batuhan Bahtiyar ve Nazım Kul ise şans bulamadı.

Sadece Deniz Boztepe !

Yeni ismi Ordu Futbol Kulübü olarak 3.Lig’de mücadele edecek olan takım, yeni sezon öncesinde iç transferde Ordulu futbolculardan sadece Deniz Boztepe ile anlaştı.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ