Mart 26, 2023

Henüz Bitmeyen Ordu Stadı Paslandı mı ?

Durugöl’deki spor tesislerin yıkılmasının ardından inşaatı başlayan ve açılışı defalarca ertelenen Ordu Stadyumu’nun önümüzdeki sezona da yetişmeyeceği ve hatta yapılan bölümlerde dış cephesinin paslanmaya başladığı belirtildi.

Temeli 2017’de atılan, açılışı 4 kez ertelenen ve Büyükşehir Belediye Eski Başkanı Engin Tekintaş’ın ‘ek bütçe olmadığı takdirde yeni sezona yetişmez’ dediği Ordu Stadyumu’nda dış cephede paslanmalar meydana geldi. Önce 105, sonra 110, daha sonra 150 Milyon Lira harcandığı belirtilen Ordu Stadyumu için son rakamlar ise 161 Milyon Lirayı gösterdi. Orduspor’un konakladığı ve antrenmanlarını yaptığı Durugöl Tesisleri’ndeki tesislerinde yıkılmasının ardından aynı yere yapılan Stadyumun açılışı 4 kere ertelenmişti.

Tribün, çatı ve dış cephe kaplamaları bitirilen ve alttan ısıtma sistemi ile sulama, kumlama, drenaj ve havalandırma gibi çalışmaları tamamlanan stadın rulo çimleri ekim ayında döşenmişti. Çimlerin hazır hale gelmesinin ardından son aşama olarak tribünlere döşenmesi beklenirken, aradan aylar geçmesine rağmen işlem yapılmadı. Bunların dışında yapılan bölümlerde dış cephesinin paslanmaya başladığı belirtildi.

Yetkililer, stadın ikmal ihalesinin 2018 yılına yetiştirilemeyeceğini, 2019 yılının bütçesinden gerçekleştirileceğini belirtmiş ancak herhangi bir girişim olmamıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!